ПОЛІТИКА

NYT розкрила деталі вбивства російського льотчика-перебіжчика

Нові деталі вбивства російського військового льотчика-перебіжчика Максима Кузьмінова опублікувала в неділю, 31 березня, газета  The New York Times . Інформацію виданню надали на умовах анонімності іспанські слідчі, які ведуть розслідування, та високопоставлені українські чиновники.

Як з’ясувала The New York Times, Кузьмінов у жовтні 2023 року виїхав з України, хоча йому пропонували залишитися там після викрадення вертольота, щоб воювати проти Росії. Льотчик обрав для проживання Іспанію, де під ім’ям Ігоря Шевченка оселився у місті Вільяхойос на узбережжі Середземного моря.

Газета вказує на дивина вибору Кузьмінова, оскільки в регіоні діють російські організовані злочинні угруповання, деякі з них пов’язані зі спецслужбами РФ. Знаючи, що російська влада хоче його вбити, Кузьмінов ходив у бари, популярні у росіян та українців, де смітив грошима.

Як саме кілери вийшли на льотчика, який жив під ім’ям Ігоря Шевченка, поки не встановлено, але два високопоставлені українські чиновники заявили NYT, що той зв’язався з колишньою дівчиною, яка перебувала в Росії, і запросив її приїхати до нього до Іспанії. «Це стало серйозною помилкою», — сказав один із чиновників.

Вранці 13 лютого до підземного гаража багатоквартирного будинку, де мешкав Кузьмінов, приїхав білий Hyundai Tucson. Машина припаркувалася між ліфтом та пандусом, що веде на вулицю. За словами співробітника Громадянської гвардії, двоє злочинців чекали на Кузьмінова кілька годин. Близько 16:20 той заїхав у гараж, припаркувався і пішов до ліфта. Нападники вийшли з машини, гукнули Кузьмінова та шість разів вистрілили в нього. Поранений зробив кілька кроків і впав на пандус. Залишаючи місце злочину, нападники переїхали тіло вбитого. «Це було чітке послання: я знайду тебе, уб’ю, задавлю та принижу», — заявив високопосадовець Громадянської гвардії.

Читайте также  УРА!!! Я – ВИПУСКНИЦЯ Школа "Активної Громади"-5: Верховна Рада зсередини

Поліція знайшла на місці злочину гільзи від 9-міліметрових набоїв пістолета Макарова, повідомляє газета і називає їх доказом, що вказує на походження злочинців. Представники поліції вважають, що двоє кілерів у капюшонах, які потрапили на запис камери спостереження в гаражі, явно професіонали — вони швидко вбили Кузьмінова і зникли.

Автомобіль злочинців, якого було викрадено за кілька днів до вбивства, знайшли за кілька кілометрів від місця події. Машину спалили, застосувавши спеціальні засоби, вважають слідчі. Спеціальний підрозділ Громадянської гвардії веде розслідування за умов суворої секретності.

Високопоставлені поліцейські заявили NYT, що вбивство Максима Кузьмінова має ті самі ознаки, що й убивство чеченця Зелімхана Хангошвілі в Берліні у 2019 році та замах на колишнього співробітника ГРУ Сергія Скрипаля у британському Солсбері у 2018 році. У цих злочинах підозрювали російські спецслужби. Відмінності в тому, що виконавців вбивства Кузьмінова поки не знайшли, і офіційно не повідомлялося, чи є якісь підозрювані.

New York Times зазначає, що прямих слідів участі у вбивстві російської влади поки що знайти не вдалося, хоча газета El País і писала раніше, що в спецслужбах Іспанії не сумніваються в «російському сліді». Влада Іспанії поки вкрай обережно підходить до того, що сталося, і не висуває звинувачень на адресу Кремля.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *