ПОЛІТИКА

Ізраїльські військові підтвердили авіаудар по табору біженців у Секторі Газа

Сили оборони Ізраїлю підтвердили, що їхні винищувачі завдали удару по табору біженців Джабалія в Секторі Газа, що призвело до загибелі високопоставленого командира ХАМАС та руйнування підземної інфраструктури бойовиків.

Про це повідомляє   CNN .

За словами представника ЦАХАЛу Річарда Гехта, метою ізраїльської авіаційної атаки був командир бойовиків Ібрагім Біарі, який винний у вбивствах багатьох ізраїльтян, та переховувався серед цивільних у Газі.

Загибель людей у ​​таборі біженців, крім ХАМАСівця, внаслідок авіаудару офіцер назвав «трагедією війни».

Також представник ізраїльської армії знову закликав цивільних у Секторі Газа евакуюватись на південь анклаву.

У ЦАХАЛ додали, що внаслідок удару також було ліквідовано кількох інших членів ХАМАСу.

Ізраїльська правозахисна організація B’tselem засудила дії ЦАХАЛ у Секторі Газа після удару по табору, передає  ВВС .

Як заявив генеральний директор Товариства Червоного Півмісяця Палестини, внаслідок атаки по Джабалії загинули 25 мирних жителів.

Реакція Вашингтону

На ситуацію відреагували зі Сполучених Штатів. Спікер Пентагону Пет Райдер заявив, що ізраїльські військові «не навмисне атакують мирних жителів, на відміну від ХАМАС».

Додамо, що представник Ради національної безпеки США Джон Кірбі назвав загибель людей внаслідок удару по табору трагедією.

Що таке табір біженців Джабалія?

Табір Джабалія розташований у північній частині міста Газа (це весь сектор Газа).

Це найбільший із восьми таборів біженців у Газі. За даними ООН на липень 2023 року, там було зареєстровано 116 тисяч палестинських біженців.

Біженці почали облаштовувати тут табір після війни 1948 року.

Він займає територію всього 1,4 кв км, але густо населений — значною мірою табір забудований житловими будинками. У Джабалії є 26 шкіл, що займають 16 шкільних будівель, центр роздачі продовольства, два медичні центри, бібліотека та сім свердловин з водою.

Читайте также  В Кабмине дали советы украинцам, оставшимся без работы

Поряд із табором Шаті, Джабалія розташовується в тій частині сектора Газа, з якої Ізраїль наказав евакуюватися цивільному населенню.

АВТОР ФОТО, GETTY IMAGES    

Як пише  кореспондент Бі-бі-сі на Близькому Сході Пол Адамс , який особисто багато разів бував у цьому таборі, не зовсім зрозуміло, як багато жителів залишили його за останні тижні, проте якщо судити з фотографій, на момент вибуху в таборі залишалися сотні людей.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *