Європейські ціни на газ впали до довоєнного рівня

Європейські ціни на газ впали до рівня, який востаннє спостерігався до початку вторгнення Росії в Україну в лютому, після того, як тепла погода на континенті послабила побоювання щодо нестачі газу.

Про це пише  The Guardian .

За даними компанії Refinitiv, яка займається збором даних, ф’ючерсний контракт на газ у Європі на місяць вперед впав у середу до 76,78 євро за мегават-годину, що є найнижчим рівнем за останні 10 місяців, а потім піднявся до 83,70 євро.

У вівторок 83,2% газових сховищ ЄС було заповнено, показали дані галузевої організації Gas Infrastructure Europe. У травні ЄС встановив за мету заповнити 80% своїх газових сховищ до початку листопада, щоб підготуватися до зими. У серпні ця мета була досягнута, а до середини листопада вона досягла максимуму – понад 95%.

У четвер ціни на газ ще більше відскочили від 10-місячного мінімуму і досягли 85,50 євро за мегават-годину.

Європа чекає ще кілька місяців опалювального сезону, і деякі керівники галузі вважають, що нестача енергії може стати проблемою і наступної зими. Проте трейдерам також довелося зважити наслідки рецесії, що очікується у кількох великих європейських країнах, яка може знизити попит на енергію.

Ціни на газ у Великій Британії також знизилися з максимумів, досягнутих на початку цього року. У середу ціна на газ на добу вперед закрилася на рівні 155 пенсів за терм, порівняно з 200 пенсами за терм на початку 2022 року та понад 500 пенсами за терм у серпні.

Джерело

 

Читайте также  Скандальная презентация с мужчиной в форме СС: наш Николаев ни при чем

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *