Як українцям отримати допомогу від міжнародних організацій. У Мінсоцполітики відповіли на головні питання

Українці можуть подати заявки на оформлення грошей від міжнародних організацій на платформі єДопомога. Про найпоширеніші питання щодо виплат пишуть у Мінсоцполітики.

1. Хто саме може розраховувати на отримання допомоги від міжнародних організацій, залишаючи заявку через платформу єДопомога?

Для міжнародних організацій пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб.

Заявку на платформі може залишити будь-яка людина, а от рішення щодо виплат та яким саме категоріям населення допомогти, приймають міжнародні організації.

Зі свого боку Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу.

2. Чи є пенсіонери серед цих категорій?

Категорія «пенсіонер» в заявці є. Але потрібно звернути увагу, що запити від міжнародних організацій на реєстри заявок, як правило, мають декілька критеріїв. Наприклад, це пенсіонер+визначений регіон або інша соціальна категорія. Так, наприклад, в крайньому реєстрі, що було надано до Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, була зазначена інформація по заявках з переліку категорій, таких як: малозабезпечені родини та особи з інвалідністю другої групи, які зареєстровані у визначених міжнародною організацією територіях (Луганська, Донецька, Херсонська, Миколаївська, Сумська, Чернігівська та Запорізька області).

На платформі «єДопомога міжнародна» у вкладені Умови надання допомоги є вся необхідна інформація по організаціях, які надають допомогу та кому саме вони її надають https://aid.edopomoga.gov.ua/terms

3. Скільки коштів вже отримали і скільки передбачено в рамках цієї допомоги?

Мінсоцполітики отримує інформацію про фактичне отримання грошей людьми від міжнародних організацій не одразу, так як у міжнародних організацій, також, є свої внутрішні процеси, узгодження, перерахування тощо.

Читайте также  Куда ехать на заработки: самые популярные направления трудовой миграции в 2020

Загалом, згідно досягнутих домовленостей разом з міжнародними організаціями реалізуються проекти до додаткових виплат найбільш вразливим категоріям населення для понад 2 мільйонів осіб із загальною сумою виплат понад 10 млрд гривень. Наразі в реєстрах передано інформацію для виплати 189 428 людям, що заповнили заявку через платформу «єДопомога міжнародна». А також Мінсоцполітики були передані переліки осіб, що підпадають під категорії зазначені в меморандумах, з інформацією по 780 722 особам.

4. Що потрібно зробити, аби отримати допомогу?

Потрібно зайти на платформу єДопомога за адресою edopomoga.gov.ua. Обрати напрям «Виплати від міжнародних організацій» і далі заповнити заявку.

Потрібно уважно заповнювати номер телефону, IBAN, ІПН (РНОКПП) та паспортні дані. Важливо також те, що тільки один з батьків може подати інформацію про дітей у своїй заяві, не потрібно в кожну заявку їх включати, адже будуть дублі та помилка.

У відомстві нагадали, що IBAN не є обов’язковою умовою для виплати, адже деякими меморандумами передбачена можливість отримання грошового переказу», — йдеться в повідомленні.

Як повідомляли Українські Новини, чверть мільйона ВПО не отримали виплати.

У квітні Мінсоцполітики розпочало виплати переселенцям по 3 тис. гривень для осіб з інвалідністю та дітей, по 2 тис. гривень – для інших осіб.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *