Южноукраїнцям пояснили, чому в платіжках від КП ТВКГ окрім рахунку за послуги з’явилася абонплата

Містяни бурхливо обговорюють у соцмережах, що відтепер вони мусять платити КП ТВКГ не тільки за водопостачання, водовідведення і теплопостачання, а й абонентську плату за комунальні послуги. На офіційному сайті міста южноукраїнцям пояснили, що таке абонплата та в якому разі вона не сплачується.

Плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, постачання теплової енергії, гарячої води та послуги з поводження з побутовими відходами, включаючи договори публічного приєднання.

Впровадження плати за абонентське обслуговування передбачено пунктом 11 статті 1 Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги»

Абонентська плата включає:

  • витрати, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги (договірна робота, яка буде проводитися безпосередньо з кожною квартирою);
  • витрати підприємства на здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахування та стягнення плати за спожиті комунальні послуги (ведення обліку кожної квартири, внесення показників, формування квитанцій);
  • витрати на зарплату спеціалістів та робітників служби збуту, канцелярські, інформаційні витрати;
  • витрати на повірку, ремонт, монтаж, демонтаж комерційних засобів обліку комунальних послуг (будинкових приладів обліку);
  • виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами, зокрема договорами публічного приєднання (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем водопостачання, водовідведення).

Раніше витрати на абонентську службу підприємств були закладені у загальному тарифі на комунальні послуги, тепер – виокремлені, тобто з нових тарифів на послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, постачання теплової енергії, гарячої води та послуги з поводження з побутовими відходами виключено витрати, пов’язані з нарахуванням споживачам плати за комунальні послуги.

Розмір абонплати

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №808 максимальний розмір абонплати на пряму залежить від розміру прожиткового мінімуму та з 01.01.2022 складає:

Читайте также  Путин и Лукашенко поздравили украинцев с 9 мая

— 35,19 грн. — на послуги з централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, постачання теплової енергії та гарячої води;

— 8,64 грн. на послуги з поводження з побутовими відходами.

При цьому підприємство — надавач послуг самостійно розраховує абонентську плату, виходячи з витрат підприємства, та несе безпосередньо відповідальність за правильність її розрахунку, але вона не може бути більше ніж встановлений її граничний рівень.

Розмір абонплати в Южноукраїнську

КП ТВКГ в місті Южноукраїнську є надавачем 4 комунальних послуг: послуги з централізованого водопостачання, послуги з централізованого водовідведення, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води.

Наказом директора КП ТВКГ від 14.02.2022 №30 затверджено абонентську плату у наступному розмірі:

— 18,28 грн./місяць з ПДВ у будинках з комерційними приладами обліку у розрахунку на одну послугу;

— 15,64 грн./місяць з ПДВ у будинках без комерційних приладів обліку у розрахунку на одну послугу.

Абонплата сплачується щомісячно та зазначається в розрахунковій квитанції.

Абонплата є обов’язковою для усіх споживачів, які під’єднані до централізованих систем водопостачання, водовідведення, теплопостачання, гарячого водопостачання незалежно від того проживають вони у помешканні чи ні, користуються чи не користуються послугою.

Законодавством передбачено єдиний виняток – не платити зможуть ті, хто повністю відмовився від послуг централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, постачання теплової енергії та гарячої води.

На абонплату надається державна субсидія. Несплата абонентської плати може призвести до виникнення заборгованості з подальшою втратою субсидії та припинення надання послуги.

При укладанні колективного договору на надання комунальних послуг, абонентська плата не нараховується.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.