Южноукраїнськ. МЕДИЧНА ДОПОМОГА У ВОЄННИЙ ЧАС

Через воєнні дій в Україні система охорони здоров’я була змушена адаптуватись до нових реалій.

Під час воєнних дій правила надання первинної медичної допомоги були змінені, щоб кожен українець міг потрапити до лікаря, незалежно від місця перебування та укладеної декларації.

Як і раніше точкою входу до більшості медичних послуг є сімейний лікар.

Незалежно від того, чи переїхали ви в інший населений пункт, радимо у будь-якому разі тримати зв’язок з вашим сімейним лікарем, якщо це можливо.

Пам’ятайте, що навіть дистанційно ваш лікар може допомогти у вирішенні багатьох питань, пов’язаних із здоров’ям, наприклад, виписати електронний рецепт на «Доступні ліки» чи інсулін, створити електронне направлення, проконсультувати.

Доступ до медичної допомоги для переміщених осіб. Деякі медичні послуги отримати дистанційно неможливо. Наприклад, зробити планове щеплення або встановити причину різкого погіршення стану, коли звертатись до екстреної допомоги ще зарано, але потрібно встановити діагноз та отримати план лікування.

В такому разі потрібно звернутись до некомерційного комунального підприємства «Южноукраїнській міський центр первинної медико-санітарної допомоги»,вул. Миру № 3, тел. реєстратури (05136) 5-58-88,4-64-30, 0675124242. Укладати нову декларацію не потрібно крім тих випадків, коли необхідно виписати електронний рецепт.

У лікарів центру, який надає первинну медичну допомогу можна отримати такі послуги:

  • динамічне спостереження за станом здоров’я, діагностику та лікування захворювань, консультації щодо здорового способу життя;
  • базові та аналізи (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, рівень глюкози у крові, загальний аналіз холестерину, тести на вагітність, ВІЛ, вірусні гепатити ( на сьогодні можливе обстеження лише на гепатит С), COVID-19, тропонін);
  • направлення до лікарів вузької спеціалізації чи на обстеження;
  • паліативну допомогу;
  • щеплення відповідно до календаря вакцинації.
Читайте также  Южноукраїнськ - Посадка дерев переноситься на квітень - Николай Носан

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.