Южноукраїнськ. МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПАЦІЄНТАМ З COVID-19 ЧИ ПІДОЗРОЮ НА НЬОГО

Через війну в Україні увага до пандемії COVID-19 дещо знизилася, проте поширення вірусу не зупинилося. Українці продовжують хворіти на коронавірусну хворобу і потребують відповідної медичної допомоги.

Пацієнти з COVID-19 чи з підозрою на нього можуть отримати необхідну медичну допомогу за місцем перебування та незалежно від укладеної декларації з лікарем. Це безоплатно.

Якщо у вас є така можливість, за наявності симптомів коронавірусної хвороби, зверніться до лікаря, з яким уклали декларацію. Незалежно від того, чи переїхали ви в інший населений пункт, намагайтеся тримати зв’язок з вашим сімейним лікарем.

Якщо у вас немає зв’язку з вашим лікарем, ви можете звернутися до будь-якого центру надання первинної медичної допомоги за місцем перебування. Незалежно від того, чи є у вас декларація і в якому місці ви перебуваєте. Укладати нову декларацію не потрібно.

У сімейного лікаря, терапевта чи педіатра можна отримати консультації щодо лікування легкої форми COVID-19. А пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування. У медичному центрі наявні тести. Йдеться про швидкі тести на антиген.

Ще раз наголошуємо, з підозрою на COVID-19 до центру надання первинної медичної допомоги пацієнт може звернутися без декларації. У разі необхідності він отримає консультацію лікаря.

Пацієнтам із легкою та середньою тяжкістю захворювання, які не мають показань до госпіталізації, рекомендовано лікуватися в амбулаторних умовах. Рішення про лікування в амбулаторних умовах приймає лікар первинної медичної допомоги після огляду пацієнта.

Якщо у пацієнта різко погіршився стан здоров’я чи з’явились симптоми, які загрожують життю, потрібно телефонувати на 103. За зверненням по телефону лікар центру екстреної медичної допомоги консультує пацієнтів з питань коронавірусної хвороби цілодобово.

Читайте также  За сутки в мире зафиксировано около 2 тыс новых случаев болезни коронавирусом

За потреби бригада швидкої приїжджає на виклик до пацієнта. Виклик екстреної медичної допомоги за тел. 103, цілодобово надається невідкладна медична допомога в приймальному відділенні КНП «ЮМБЛ» , вул. Миру №3 тел. (05136) 5-61-33, телефон реєстратури НКП «Южноукраїнський міський центр медико санітарної допомоги» 0675124242, (05136) 5-58-88, (05136) 4-64-30  Якщо є необхідність, людину транспортують до лікарні.. Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці.

У інфекційному відділені  КНП «ЮМБЛ» нададуть усю необхідну допомогу та ліки, які входять в затверджений протокол лікування COVID-19 .

У перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі входять необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, медична допомога, киснева підтримка, інтенсивна терапія, медикаментозна терапія та знеболення за потреби.

Всього по Южноукраїнській міській територіальній громаді на COVID-19 захворіло 5313 осіб із яких 153 дитини, вилікувалось 5194 особи, померло 117, що складає 2,2%.

Першою дозою про вакциновано 17088 осіб (51,5%), з них діти (1,3%), другою дозою вакциновано 16281 особа (49,1%) із яких 57 це діти (0,9%).

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.