Чи законно заповнювати повістку прямо на вулиці перед врученням: відповідь юриста

Оскільки в Законі «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не зазначено, де саме має вручатися повістка, видавати повістки можуть будь-де, у тому числі на вулицях та біля метро.

Як пояснив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач повістки у публічних будуть видаватися, насамперед через необхідність оновлення даних про чоловіків, які не приходять для цього у військкомат, пише ТСН .

За словами голови Київської Міської військової адміністрації Сергія Попка, «повістка обов’язково має містити підпис керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки та мокрий друк. У порядку денному має бути зазначено: дата вручення, адреса військкомату та час, у який потрібно туди звернутися».

Порядки можуть вручати:

  • органи місцевого самоврядування,
  • керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форми власності своїм працівникам та студентам,
  • власники будинків особам, які проживають там,
  • безпосередньо посадові особи районного (міського) військового комісаріату.

Чи законно заповнення повістки на місці

Юристка Вікторія Тютюнникова вважає, що законно заповнювати повістку перед врученням. Але  якщо це робиться в присутності голови ТЦК, від імені якого вручається повістка, або якщо він це робить особисто.  Військовообов’язаний отримує повістку, а представник ТЦК залишається корінець і бланк з підписом про отримання повістки.

Джерело

 

Читайте также  В Украине археологи нашли загадочное древнее племя со странными черепами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *