ПОЛІТИКА

ЦАХАЛ увійшов у центр Гази: лідер ХАМАС оточений у бункері, — ЗМІ

Лідер ісламських бойовиків ХАМАС Яхья Сінвар оточений у своєму бункері. Про це повідомило видання Sky news з посиланням на міністра оборони Ізраїлю Йоава Галланта., пише Фокус .

Зі слів міністра оборони Ізраїлю, Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) перебуває в центрі Гази, тоді як лідер бойовиків оточений у бункері. Журналісти наголосили, що Йоав Галлант не повідомив, де саме розміщений бункер.

Американський кореспондент Марк Стоун, який веде репортаж зі Сдероту в Ізраїлі, заявив, що слова міністра оборони Ізраїля щодо лідера ХАМАС — є першим разом, коли ізраїльтяни вказали на те, що знають, де насправді перебувають командири бойовиків.

Натомість командувач ЦАХАЛ Ярон Фінкельман зазначив, що ізраїльські війська просунулися вглиб міста Газа вперше за десятиліття.

«Вперше за десятиліття ЦАХАЛ воює в центрі міста Газа. В центрі тероризму», — сказав генерал-майор Ярон Фінкельман.

Він наголосив, що щодня ізраїльська армія вбиває бойовиків, знищує озброєння та продовжує рух до ворожих центрів.

Пізніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив із заявою щодо того, що ЦАХАЛ перебуває в центрі Гази, проте він не прокоментував слова міністра оборони про лідера ХАМАС.

«Звичайно, він (лідер ХАМАС Яхья Сінвар, — ред.) є нагородою для Ізраїлю. Вони хочуть, щоб Ях’я Сінвар, лідер ХАМАС, був усунутий. І коли вони зможуть це оголосити, для Ізраїлю це стане величезним моментом», — сказав журналіст.

Що відомом про лідера ХАМАС Яхья Сінвара

Яхья Сінвар — лідер ХАМАС у Секторі Гази з лютого 2017 року. Він був одним зі співзасновників апарату безпеки бойовиків та вважається другою, після лідера Ісмаїла Ганія, за впливовістю фігурою в ХАМАС. У вересні 2015 року у США Сінвара включили в список терористів.

Читайте также  Китай заявив, що поглиблюватиме співпрацю з Росією і «неупереджений» щодо війни

У жовтні 2023 року ізраїльські ЗМІ з посиланням на заяву речника ЦАХАЛу контрадмірала Хагарі повідомили, що Армія оборони Ізраїлю ліквідували Яхья Сінвера в його будинку в Нусіраті, проте потім виявилося, що під руїнами знайшли тіло Аймана Юніса, який не був лідером бойовиків.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *