Хто може отримати відстрочку від мобілізації

На сьогодні відомо, що чоловіки віком 18 – 60 років не можуть бути призвані до армії, якщо отримали відстрочку від мобілізації. Відстрочку за станом здоров’я необхідно підтвердити у ТЦК та СП.

Право на візит до закладу дає вже згаданий вище порядок денний. Також на порядку денному від ТЦК та СП військовозобов’язані проходять військово-лікарську комісію (ВЛК).

Саме вона встановлює той факт, чи є особа придатною до військової служби за станом здоров’я та може бути мобілізованою. До медичних підстав для отримання відстрочки належать:

  • тяжкі деформації опорно-рухового апарату;
  • інфекційні захворювання (гепатит, ВІЛ тощо);
  • гострі психічні розлади, синдром Дауна, шизофренія;
  • відновлення після операції, протезування, зокрема, встановлені ендопротези.

Крім того, підставою для відстрочення є навчання чи наукова діяльність. На неї можуть претендувати:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти;
  • наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники установ професійної (професійно-технічної) освіти, установ загальної середньої освіти, за умови, що вони працюють відповідно в установах вищої чи професійної вищої освіти, наукових установах та організаціях, установах професійної (професійно-технічної) або загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менше ніж на 0,75 ставки.
Читайте также  ЮЖНОУКРАЇНЦІ ПОПРОЩАЛИСЯ З ВОЇНОМ РУСЛАНОМ ХАЗІЄВИМ

Нагадаємо, що відстрочення та бронювання не означають зняття з військового обліку. Документ, що підтверджує броню, видається профільним міністерством. Його також отримують і до ТЦК за місцем обліку відповідно до закону.

Джерело