Хто керує містом атомників.

Горностай Сергій Валерійович

Горностай Сергій Валерійович,

1975 р.н., уродженець с. Михайлівка Апостолівського району Дніпропетровської області, зареєстрований за адресою: Миколаївська область, м. Южноукраїнськ, проспект Незалежності.
На даний час обіймає посаду — заступник Южноукраїнського міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади.
В межах повноважень організовує та контролює роботу щодо здійснення повноважень виконавчих органів Южноукраїнської міської ради (далі — ЮМР) у сфері освіти, регулювання земельних відносин та охорони
навколишиього природного середовища.
2010-2015 рр. — депутат ЮМР 6-го скликання від ВО «Батьківщина»;
2015-2020 рр. — депутат ЮМР 7-го скликання від ВО «Батьківщина»;
У 2020 році обраний депутатом ЮМР 8-го скликання від ВО
«Батьківщина», однак 24.02.2021 припинив повноваження депутата ЮМР у звʼязку із обранням на посаду заступника міського голови.
 
Кримінальне минуле:
— 18.03.1994 Южноукраїнським міським судом засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 206 КК України «Злісне хуліганство», до позбавлення волі на 3 роки, однак на підставі ст. 45 КК України було осуджено умовно з випробувальним терміном 3
роки;
— 07.08.1998 Миколаївським обласним судом засуджено за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 141 КК України «Грабіж, поєднаний з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоровя потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства, а так само грабіж, що завдав значної шкоди потерпілому або вчинений за попереднім зговором групою осіб чи повторно» та ч. 2 ст. 142 КК України «Розбій, вчинений за попереднім зговором групою осіб, або особою, яка раніше вчинила розбій з мето заволодіння державним, колективним чи індивідуальним майном громадян, або бандитизм», до позбавлення волі на 5 років з конфіскацією майна. Покарання відбув повністю.
— 12.06.2012 Южноукраїнським міським судом засуджено за вчинення злочину, передбаченого ч.2 ст. 189 КК України «Вимагання, вчинене повторно, або за попередньо змовою групи осіб, або службовою особо з
використання свого службового становища, або з погрозою вбивста чи
заподіяння тяжких тілесних уликоджень, або з пошкодженням чи знищенням майна, або таке, що завдало значної шкоди потерпілому», до позбавлення волі на 5 років, однак на підставі ст. 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки.
 
Кримінал сьогодення.
02.02.2022 до ЄРДР внесено КП за ч. 2 ст. 191 КК
України, у ході досудового розслідування якого документується протиправна діяльність посадових осіб Управління освіти ЮМР (куратором якого є Горностай С.В.) та ФОП Черниш С.С. під час закупівлі світильників та світлодіодних прожекторів для освітніх закладів м. Южноукраїнськ, які шляхом завищення вартості предмету закупівлі привласнили бюджетні кошти у розмірі 840 тис.грн.
Встановлено, що Горностай С.В., вступивши у попередню змову із ФОП Черниш С.С. щодо розкрадання бюджетних коштів, використовуючи службове становище, схилив посадових осіб Управління освіти ЮМР розрахувати очікувану вартість предмету закупівлі по завищеній вартості.
У подальшому, з метою завершення свого злочинного задуму,
Горностай С.В., зловживаючи особистим впливом як посадова особа ЮМР та куратор Управління освіти ЮМР, схилив тендерний комітет Управління освіти МР у тендерній документації прописати дискримінаційні
кваліфікаційні критерії до постачальника та предмету закупівлі, що гарантувало перемогу у відкритих торгах для ФОП Черниш С.С.
22.08.2022 в рамках досудового розслідування даного КП повідомлено
про підозру за ч. 2 ст. 364 КК України заступнику начальника Управління — начальнику відділу договірної, правової та кадрової діяльності Управління освіти ЮМР Болотіній О.М., яка була головою тендерного комітету Управління освіти ЮMP.
 
Фіктивна освіта.
Встановлено, що в діях Горностая С.В. наявні ознаки вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 КК України «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».
Зокрема, під час оформлення документів на посаду заступника міського голови, Горностай С.В. серед іншого надав копію диплома спеціаліста, згідно якого останній у 2010 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Правознавство» та здобув кваліфікацію юриста.
Разом з тим нами встановлено, що Горностай С.В. не проходив навчання у
вказаному навчальному закладі. Тобто, зазначений документ підроблений, а Горностай С.В. свідомо використав завідомо підроблений документ, чим вчинив злочин, передбачений ч.4 ст. 358 КК України.
Фіктивне працевлаштування.
За наявною інформацією, з липня по жовтень 2018 року Горностай
С.В., за безпосереднього впливу діючого на той час директора ВП «ПАЕС» Лісніченка В.А., був працевлаштований у ТОВ «Юженергобуд» та отримав за вказаний період 42 186,02 грн. заробітної плати. На вказану заробітну плату були нараховані та сплачені податки та збори на суму 10 218,98 грн.
При цьому, Горностай С.В. за весь зазначений період часу був відсутній на робочому місці, тобто був працевлаштований фіктивно, виключно з метою отримання страхового та робочого стажу.
 
Лобіювання сласних інтересів.
3 метою поширення свого впливу та вирішення своїх особистих інтересів у місті в цілому та серед комунальних закладів ЮМР зокрема, Горностай С.В., не будучи куратором медицини від ЮМР згідно функціоналу (куратором є заступник міського голови Дроздова М.Б.), використовуючи свій особистий вплив, пролобіював питання призначення на посаду головного лікаря КНП «Южноукраїнська міська багатопрофільна лікарня» (далі — КНП «ЮМБЛ») «своєї» людини, а саме — Лупова Сергія Івановича, за що отримав матеріальну винагороду у розмірі 5000 дол.США.
У подальшому, Горностай С.В., переслідуючи мету отримання
дружиною Горностай Н.О. повноважень депутата ЮМР (знаходилась у
списках від ВО «Батьківщина»), за безпосереднього сприяння Лупова С.I., в грудні 2021 року призначає на посаду заступника КНП «ЮМБЛ» депутала ЮМР Дзюбенко Л.П., що надало можливість Горностаю С.В. подавати на розгляд сесії МР питання «Про дострокове припинення Дзюбенко Л.П. повноважень депутата Южноукраїнської міської ради 8-го скликання».
Однак, вказане питання не набрало необхідної кількості голосів протягом трьох сесій.
Не зважаючи на викладене, Горностай С.В. черговий раз виносить питання «Про дострокове припинення Дзюбенко Л.П. повноважень депутата
Южноукраїнської міської ради 8-го скликання» на розгляд 30-ї сесії Южноукраїнської міської ради 8-го скликання, яка відбулось 28.07.2022.
При цьому, з метою задоволення своїх особистих інтересів, Горностай С.В. лобіює прийняття вказаного рішения через особисте знайомство із народним депутатом Чорноморовим А.О., який через керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом» здійснює тиск на директора ВП «ПАЕС» Половича
I.M. з метою підтримання цього рішення депутатами ЮМР, які є працівниками ВП «ПАЕС». В результаті, вказане рішення було прийнято.
Разом з тим, дружина Горностая С.В. була другою у списку від ВО «Батьківщина» на отримання повноважень депутата ЮМР. Враховуючи викладене, Горностай С.В. проводить особисту бесіду із особо, яка була першою у списку, в результаті чого остання відмовляється від
повноважень депутата ЮМР.
Крім того, переслідуючи мету покращения свого особистого фінансового становище та розповсюдження виливу в КНП «ЮМБЛ»,
використовуючи особистий вплив на головного лікаря Лупова С.І., до кінця серпня 2022 року дружину Горностая С.В. буде призначено на посаду заступника головного лікаря по господарській діяльності KHIT
«МБЛ». При цьому, преміювання вказаної посади здійснюється правами головного лікаря, тому розмір заробітної плати очікується на рівні 40000 грн.
3 метою посилення своїх позицій в КНП «ЮМБЛ» та отримання
Можливості впливати на процедури державних закупівель, які
проводитиме КНП «ЮМБЛ» (в п.ч. в частині розрахунку очікуваної вартості предмету закупівлі), Горностай С.В. пообіцяв посаду економіста у вказаному підприємстві для внутрішньо переміщеної особи з м. Миколаїв Цупко Марини Станіславівни, яка повністю підконтрольна Горностаю
Також, Горностай С.В., використовуючи особистий вплив на
головного лікаря Лупова С.І., організував протиправну схему з отримання неправомірної вигоди від пацієнтів лікарні. Так, Лупов С.І. в особистих бесідах із хірургами лікарні повідомив останнім, що 50% від грошової винагороди лікарям, які останні отримують від пацієнтів за проведення операцій, хірурги повинні передавати Лупову С.І. За оперативною інформацією, половина із отриманих Луповим С.І. коштів від хірургів передається Горностаю C.B.
 
Лобіювання земельних питань.
Згідно функціональних обовʼязків, Горностай С.В. є куратором від ЮМР відділу екології, охорони навколишнього середовища та земельних відносин ЮМР. Відомо, що на даний час Горностай С.В. налагодив протиправні схеми з незаконно збагачення у ході реалізації земельних ділянок різних форм власності та привласнення земельних ділянок.
Зокрема, Горностай С.В., попередно вступивши у змову з особами,
які бажають отримати земельну діяльну на території Южноукраїнської МТГ, реалізовує земельні ділянки таким особам на контрольованих йому аукціонах. При цьому, Горностай С.В., використовуючи особисті звʼязки, забезпечує проведення значно заниженої оцінки вартості земельної ділянки, за що у подальшому отримує неправомірну вигоду від осіб, які придбали такі ділянки по заниженій вартості. За наявною інформацію,
найближчим часомпланується реалізація 5 земельних ділянок із використанням вказаної протиправної схеми.
Крім того, Горностай С.В., використовуючи службових становище та особистий вплив на посадових осіб МР, забезпечив прийняття на сесії МР рішень щодо видачі близько 25 земельних ділянок на підставних осіб під будівництво на території м. Южноукраїнськ приватних гаражів. При цьому, наявна інформація свідчить, що вказані земельні ділянки у подальшому будуть розподіленні між окремими депутатами ЮМР з метою їх підкупу, що у майбутньому забезпечить Горностаю С.В. прийняття необхідних рішень на сесіях ЮМР.
Махінаиії із закупівлею квартир за бюджетні кошти.
Спільно із начальником Управління соціального захисту населення
ЮМР Гехад Ельвірою Есендуллахівною, Горностай С.В. налагодив протиправну схему із незаконного збагачення у ході придбання
житлових приміщень для пільгової категорії населення.
Зокрема, у разі організації Управлінням соціального захисту населення
MP заходів із придбання житлових приміщень для мешканців громади за кошти місцевого бюджету, Горностай С.В. здійснює пошук осіб в колі своїх знайомих, які мають намір реалізувати житлове приміщення та
використовуючи особисті звʼязки, забезпечує проведення значно
завищеної оцінки вартості житла, яке у подальшому придбавається ЮМР та передається у власність громадянам. В якості неправомірної вигоди Горностай С.В. та Гехад E.E. отримують від продавця квартири різницю між фактично заявленою продавцем вартістю житла та вартістю, за яку житло було реалізовано для МР.
 
Щодо медіа-ресурсів.
Через підставних осіб Горностай С.В. володіє медіа ресурсами місцевого значення: Інтернет 3MI «Барометр» (https//barometr info) т телеграм-канал «Барометр Україна» (https//t.me/barometrinfo). Вказані медіа ресурси Горностай С.В. використовує з метою поширення інформації компрометуючого характеру (часто недостовірної) на своїх опонентів та недружніх йому осіб.
Відомо, що Горностай С.В. пообіцяв передати вказані медіа ресурси для народного депутата Чорноморова А.О., який планує використовувати їх з метою популяризації своєї особи серед місцевого населення. За попередньою домовленістю, за передачу медіа ресурсів Горностай С.В. повинен був отримати від Чорноморова А.О. грошову винагороду у розмірі 50 000 дол.США.
Однак, за наявною інформацією, Горностай С.В. відмовився від коштів
та попросив Чорноморова А.О. надати. йому право провести
контрольовані відкриті торги по закупівлі робіт із заміни вікон у 30Ш N2 та 3ОШ 4 у м. Южноукраїнськ очікуваною вартістю 30 млн.грн., на яких
перемогу здобудуть підконтрольні Горностаю C.B. комерційні
структури. За попередньою оцінкою, Горностай С.В. планує присвоїти не менше 30% вартості контрактів шляхом завищення вартості матеріалів та декларування завищених обʼємів виконаних робіт, тобто близько 9 млн.грн.
Крім того, з метою реалізації зазначеної вище протиправної схеми з розкрадання бюджетних коштів, Горностай С.В., за підтримки Чорноморова А.О., протягом останніх 3-х сесій виносив на розгляд ЮМР
питання «Про повноваження з проведення поточного ремонту в закладах
освіти», яке передбачало передачу повноважень на проведення поточних ремонтів в закладах освіти з Управління будівництва та ремонту ЮМР до Управління освіти ЮМР, яке згідно функціоналу підконтрольне заступнику міського голови Горностаю С.В. При цьому, інсайдерська інформація свідчила про досягнення Горностаєм С.В. домовленості із більшістю депутатів ЮМР про позитивне рішення по вказаному питанню, однак, при розгляді питання не набрало необхідної більшості голосів депутатів ЮМР.
 
Щодо отримання у власність квартири.
Відомо про отримання неправомірною вигоди Горностаєм С.В. за сприяння у вирішенні питань у сфері будівництва житлових будинків у м. Южноукраїнськ.
Зокрема, у м. Южноукраїнськ по вул. Молодіжна було зведено житловий комплекс «Престиж». Умовою здачі даного обʼєкту в експлуатацію було наявність комунікацій на електропостачання, теплопостачання,
Водопостачання та водовідведення, що підтверджується укладеними
договорами із відповідними комунальними підприємствами. При цьому, у звʼязку із відсутністю затверджених проектів та належним чином укладених комунікацій (із урахуванням проекту міста, у п.ч. щодо наявності протирадіаційного укриття, та дотриманням вимог нормативних документів у вказаній сфері), комунальні заклади відмовлялись укладати договори на постачання послуг до вказаного житлового комплексу.
Вербовський Владислав Сергійович

В свою чергу Горностай С.В., зловживаючи службовим становищем

Читайте также  Борги українців за комуналку за час війни вже перевищили 100 млрд. грн.
та особистим впливом, використовуючи при цьому підкуп, шантаж та погрози, забезпечив укладання між ЖК «Престиж» та комунальними закладами міста тимчасових договорів на постачання комунальних послуг, що надало можливість здати ЖК «Престиж» в експлуатацію. За свої дії
Горностай С.В. отримав квартиру у вказаному ЖК.
 
Звʼязок з російською федерацією.
Встановлено, що Горностай С.В., має позашлюбного сина:
Вербовський Владислав Сергійович,
08.08.1996 р.н., уродженець
смт. Арбузинка Миколаївської області.
 У 2012-2014 роках Вербовський В.С. виїхав до рф, де на той час уже проживала його мати. При цьому. На даний час Вербовський В.С. документований паспортом громадянина рф , виданий  Зареченським міським відділом судових приставів Пензенської області. На даний час проживає у м. Москва, є діючим співробітником поліції.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *