Хороша новина для пенсіонерів: Кабмін дозволив оформлення без проблем

Українським внутрішнім переселенцям, які були зареєстровані до 24.02.2022 року, було надано можливість отримати або відновити паперові пенсійні посвідчення замість платіжних карток (ЕПП).

Уряд скасував вимогу про емісію платіжних карток як пенсійних посвідчень для внутрішніх переселенців, що була встановлена у пункті 1 постанови КМУ від 05.11.2014 № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Переселенці зможуть отримати паперові пенсійні посвідчення на їхні запити.

До цього скасування, паперові посвідчення не були випускані для переселенців, які набули статус внутрішніх переселенців до 24.02.2022 року, і електронні посвідчення пенсіонера (ЕПП) не випускалися Ощадбанком з початку повномасштабної війни.

Наявність пенсійного посвідчення дає внутрішнім переселенцям право на безоплатний проїзд у громадському транспорті, пільги при придбанні лікарських засобів, санаторно-курортне лікування, послуги соціально-побутового забезпечення, трудові пільги, право на позачергове обслуговування в касах, на підприємствах, що надають послуги населенню, а також на пільги та знижки навіть у розважальних закладах.

 

Читайте также  Кількість російських військових в Україні, - Military Media Center

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *