У Южноукраїнську хочуть позбавити повноважень міського голову

У Южноукраїнську можуть змінити міського голову. Відповідний проєкт рішення опублікували на сайті Южноукраїнської міської ради. Про що саме йдеться та з якої причини виникло таке питання, читайте.

Проєкт рішення, опублікований на сайті міськради сусіднього міста.

Що пропонуються до погодження міській раді Южноукраїнська:

  • Достроково припинити повноваження Южноукраїнського мiського голови Онуфрiєнка Валерiя Васильовича.
  • Звiльнити Онуфрiєнка Валерiя Васильовича iз займаної посади у зв’язку iз достроковим припиненням повноважень на пiдставі Закону Украiни «Про місцеве самоврядування в Україні». Згідно із цією статтею, повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.
  • Вивести Онуфрiєнка Валерiя Васильовича зi складу виконавчого комітету Южноукраїнської мiської ради VIII скликання.
  • Доручити секретарю Южноукраїнської мiської ради Акуленку Олександру Анатолійовичу здiйснювати повноваження Южноукраiнського мiського голови з моменту дострокового припинення повноважень міського голови Онуфрiєнка Валерiя Васильовича i до початку повноважень міського голови, обраного на позачергових виборах вiдповiдно до законодавства України.
  • Доручити секретарю Южноукраїнської мiської ради Акуленку Олександру Анатолійовичу пiдписати рішення Южноукраїнської міської ради «Про дострокове припинення повноважень Южноукраiнського мiського голови Онуфрiснко В.В.», згiдно абз. 1 ч. 2 ст. 79 Закону Украiни «Про місцеве самоврядування в Україні».
  • Доручити секретарю Южноукраїнської мiської ради Акуленку Олександру Анатолійовичу звернутися до Верховної Ради України із клопотанням щодо призначення позачергових виборiв Южноукраїнського мiського голови.

У пояснювальній записці до документа йдеться про недотримання Онуфрієнком вимог статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині виконання повноважень, додержання Конституції та законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади.

Мають на увазі порушення, що призвели до збитків бюджету. Крім того пишуть, що питання відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності востаннє розглядались міською радою 3 лютого 2022 року. З того часу сесія Южноукраїнської міської ради міським головою Онуфрієнко не скликалась. Нерозглянутими залишаються 29 питань, що відносяться до виключної компетенції Южноукраїнської міської ради, що є грубим порушенням законних прав та інтересів громадян Южноукраїнської міської територіальної громади.

Читайте также  Это мое последнее фото: умерла известный украинский фотограф

Пану Онуфрієнко інкримінують порушення Загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування (щодо нанесення тілесних ушкоджень заступнику міського голови) та низку інших порушень.

Нагадаємо: в умовах воєнного стану забороняється проведення виборів Президента України, а також виборів до Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.