У Німеччині вважають геноцидом дії армії РФ в Україні

У німецькому уряді вважають, що офіційний Київ має наполягати у міжнародних судах на скоєнні геноциду Росією під час її агресії в Україні. На цьому наголосив держміністр МЗС Німеччини, депутат Бундестагу Тобіас Лінднер на конференції «Міжнародне право проти геноциду», яку проводить у Берліні Центр ліберальної сучасності (LibMod), повідомляє Українська правда.

«Ті злочини, які зараз кояться, мають кваліфікуватися як геноцид, і з такою кваліфікацією вони мають бути передані до суду. І вже потім суд має вирішити, чи це злочини проти людяності чи геноцид», — заявив Тобіас Лінднер.

Він нагадав, що президент Росії неодноразово заперечував існування України та українців. Як приклад геноцидального епізоду війни Лінднер навів килимове бомбардування та інше знищення цивільних у Маріуполі.

«Ми знаємо, що величезна кількість людей була вбита в Маріуполі, а ті, хто залишився, не мають електрики, не мають продовольства, не мають води. Як ми можемо оцінити цей злочин?», — сказав він.

Також Лінднер вважає епізодом геноциду масове вивезення українських дітей до Росії.

Він наголосив, що Німеччина «знає дуже добре, що таке геноцид», оскільки має подібну сумну сторінку в своїй історії. Політик також додав, що покарання керівників РФ за цей злочин є дуже важливим для того, щоб він не повторився – так само, як були покарані Німеччина та лідери Третього Рейху.

«Трибунал у Нюрнберзі – це був подарунок, який допоміг нашій країні. 22 нацисти були визнані винними», — додав він.

У свою чергу міністр Дмитро Кулеба пояснив на конференції у Берліні, що злочини Росії є геноцидом, а причиною злочинів є те, що «наше існування їх дратує».

«Ми концентруємо зусилля на тому, щоб збирати докази геноциду України», — сказав Кулеба.

Міністр нагадав, що Конвенція про запобігання геноциду встановлює чітке визначення того, що таке геноцид, тому Україні треба довести, що держава-винуватець, тобто Росія, має намір знищити українців як етнічну групу повністю чи частково.

«Чому один народ хоче знищити інший? Тому що ми інші. І наше існування їх дратує», — заявив Кулеба.

Він також зазначив, що викрадення багатьох тисяч українських дітей з окупованої РФ території є доказом геноциду.

«Навіть спонукання до геноциду – це злочин, так само як і викрадення та депортація дітей, щоб вони росли як росіяни. А саме це Росія робить в Україні… Коли українських дітей усиновлюють в Росії – це роблять для того, щоб вони забули свою ідентичність, щоб вони росли як російські діти. Ніхто не приховує цього. Це системне явище, яке здійснює ціла держава», — пояснив глава МЗС.

Міністр також закликав Німеччину підтримати створення трибуналу з питань агресії для засудження російського керівництва і подякував офіційному Берліну за те, що він підтримав Україну в питанні покарання за геноцид.

Читайте также  В Николаеве предприниматели перекрыли трассу на Одессу

Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що навесні 2023 року Німеччина на своїх полігонах підготує для Збройних сил України до п’яти тисяч військовослужбовців. Цього вистачить на комплектацію повноцінної нової бригади.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *