ЕКОНОМІКА

У НБУ роз’яснили, які гривні не приймають платіжні термінали

Українські банківські термінали не беруть деяких купюр. При цьому, таке може статися не лише із забрудненими, випраними чи надірваними грошима, а й із щойно випущеними банкнотами.

Про це розповів в інтерв’ю  The Page  начальник управління організації виготовлення та захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков.

Він пояснив, що на випраних купюрах термінали визначають люмінесценцію паперу, який не видно неозброєним оком. Також не приймаються пошкоджені, зокрема, надірвані банкноти. Їх Строчок рекомендує віднести до банку та обміняти на касі на цілі. При цьому на дослідження експертів НБУ такі гроші не вирушають.

При цьому є грошові банкноти, що вирушають на дослідження до НБУ в обов’язковому порядку.

«Ми зобов’язали наші уповноважені банки приймати у населення значно пошкоджені банкноти гривні. Згідно з нашими нормативними документами, вони мають їх передавати на дослідження до Національного банку. Крім уповноважених банків, громадяни можуть звертатися зі значно пошкодженими банкнотами гривні до підрозділів НБУ в обласних центрах (Київ, Львів, Одеса, Хмельницький, Харків, Дніпро.) Для відшкодування важливо, щоб збереглося щонайменше 55% купюри», – пояснив Строков.

Джерело

Читайте также  Новые требования к стажу: пенсии в 2021 году будут начислять по другим требованиям

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *