ПОЛІТИКА

У Білому домі заявили, що в України закінчуються боєприпаси

Координатор із стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що у Сил оборони України на Донбасі закінчуються боєприпаси. Таким чином він аргументував необхідність виділення військової допомоги Україні, яка блокується в Конгресі США починаючи з осені 2023 року. Найближчим до прийняття виявився законопроект на 61 млрд доларів, підтриманий Сенатом, але його заблокував спікер Палати представників Майк Джонсон.

«Слухайте, час не стоїть на місці […] У них закінчуються боєприпаси на Донбасі, і вони відступають назад, на другу та третю лінії оборони. Росіяни продовжують намагатися просунутися на захід. Їм [ЗСУ] потрібна підтримка, і вона потрібна нам зараз», – сказав Кірбі в  ефірі  телеканалу ABC, відповідаючи на запитання про ще один законопроект, який анонсував Джонсон (що передбачає надання допомоги в кредит).

Нагадаємо, Джонсон раніше вже висловлювався схвально про альтернативний законопроект про військову допомогу Україні, який розробляв голова Комітету із закордонних справ Палати представників Майкл Маккол (висловлювалися прогнози про ухвалення рішення у залі до кінця березня чи у квітні).

12 березня у Палаті представників законодавці розпочали збір підписів під петицією Джима Макговерна (провідний член Комітету Палати представників з регламенту) для винесення законопроекту Сенату на голосування всупереч волі Джонсона.

Нещодавно президент США Джо Байден використав спільний виступ зі спікером Майком Джонсоном на щорічному обіді «Друзів Ірландії», щоб закликати законодавців ухвалити рішення у Палаті представників щодо допомоги Україні.

Джерело

Читайте также  За вымогательство денег полиция задержала лидера одесского «Автомайдана», фигурирующего в разграблении скифского кургана на Николаевщине

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *