Уповноважений з прав людини радить українцям на тимчасово окупованих територіях брати російський паспорт або виїжджати звідти.

Українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях, повинні або отримати російський паспорт для збереження своєї безпеки, або знайти будь-який спосіб виїхати з цих зон.

Про це повідомив Дмитро Лубинець, уповноважений Верховної Ради з прав людини, під час ефіру національного телемарафону. За його словами, указ президента РФ Володимира Путіна, що дозволяє депортувати українців без російського паспорту з окупованих територій, не націлений на депортацію.

«Цей указ націлений на те, щоб узаконити примусову паспортизацію, яка відбувається на тимчасово окупованій території України. Це перше. І друге – зафіксувати та поставити крапку у цьому процесі. Я вважаю, що всі громадяни України, які відмовляться від російського паспорту, просто будуть арештовані. І це буде окрема категорія цивільних заручників, яких Російська Федерація триматиме у полоні, ув’язнення на своїй території або на тимчасово окупованій території України», — пояснив Лубинець.

Уповноважений заявив, що Київ не визнає російських паспортів, які видаються українцям на тимчасово окупованих територіях під прямим тиском. Він також наголосив на тому, що примусова паспортизація є новим військовим злочином російських загарбників.

 

Читайте также  Витренко ушел с поста исполнительного директора «Нафтогаза»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *