СУСПІЛЬСТВО

Українців у Польщі попередили про масові перевірки

2023 року в Польщі заплановано масштабні перевірки, які можуть загрожувати депортацією українцям. Йдеться про посилення контролю за працевлаштування.

Що потрібно зробити, щоб уникнути проблем,  TRAVEL РБК-Україна  повідомляє з посиланням на  блогера Олександра Матвєєва .

Управління соціального страхування ZUS готує у 2023 році 60 тисяч перевірок щодо працевлаштування. Із них лише 35 тисяч стосуються польських підприємств та роботодавців.

Інспекція праці насамперед перевірятиме найманих працівників та працюючих студентів. Перевірки надійдуть на підприємства, на які надійшли скарги від їхніх працівників.

Під час інспекції з’ясовуватимуть, чи працевлаштовані працівники офіційно та чи підписані у них умови. Також – чи виплачують їм винагороду відповідно до кількості годин, які вони працюють. Тобто чи збігаються фактичні години роботи із записаними в умові про працю.

«Третє, на що звертатимуть увагу інспектори — чи немає обману із зарплати: кількість годин, ставка, скільки разів людина виходила на роботу. Якщо виявляються порушення — підприємство штрафуватимуть до 30 тисяч злотих», — пояснює Олександр Матвєєв.

Але працівникові-іноземцю у разі виявлення нелегальної роботи загрожує депортація із країни, навіть якщо працівник не знає, що роботодавець його не оформив офіційно.

«Польська влада бачить, що приїхала велика кількість людей, але не всі платять податки і не всі працюють легально. Тому запланували таку кількість перевірок, щоб легалізувати іноземних працівників», — зазначає блогер.

Українці можуть перевірити легальність свого працевлаштування на сайті ZUS у закладці «Застрахований». Якщо там є інформація про роботодавця, це означає, що за працівника сплачують податки. Якщо інформація відсутня, то роботодавець не сплачує за працівника жодних податків, отже робота нелегальна.

До речі, перевірки підприємств та працівників, за які передбачалися штрафи та депортація, проводились у Польщі та в минулі роки. Крім того, експерти сумніваються, чи депортуватимуть нелегально влаштованих українців додому, де триває війна.

Читайте также  У селі Костянтинівка Южноукраїнської громади сталася масштабна пожежа

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *