ЕКОНОМІКА

Україна повністю націоналізувала Миколаївський глиноземний завод

Україна завершила націоналізацію ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», яке раніше належало росіянину Олегу Дерипасці. Таку інформацію оприлюднила аналітична система Contr Agent, повідомляє Ліга.Бізнес.

У лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд ухвалив стягнути підприємство до доходу держави в рамках санкцій проти Дерипаски, а з 20 березня 2024 року єдиним засновником підприємства став Фонд державного майна України.

Раніше корпоративні права Миколаївського глиноземного заводу належали компаніям «Алюміній України» (13,96%) та «Гуардон Україна» (86,04%). Тепер вони виведені з переліку засновників, хоча їх також націоналізували та передали у власність Фонду держмайна.

З червня 2022 року по лютий 2024 року корпоративні права МГЗ перебували під арештом, завод останні два роки не працює. У травні 2023 року голова Миколаївської обласної адміністрації Віталій Кім говорив, що на МГЗ залишилося лише 300 співробітників із 6 000, які були до війни. Вони переважно зайняті охороною та обслуговуванням шламових полів.

Джерело

Читайте также  Украинцы могут остаться без арбузов: что рассказали аграрии

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *