Україна змінила стратегію та готується переламати хід війни, — NYT

Зі надходженням все більшої кількості озброєнь Україна непомітно змінила стратегію війни проти Росії. І вже готується переламати її перебіг.

Про це повідомляє  РБК-Україна  з посиланням на  The New York Times .

Видання зазначає, що навесні-літом 2022 року українські війська зазнавали обстрілів російської артилерії на сході, втрачаючи позиції і до 200 бійців на день. Але в останні тижні ЗСУ змінили стратегію завдяки західним озброєнням і досягли успіху, принаймні, у уповільненні просування Росії.

Дальнобійна зброя

Українська армія з постійно зростаючим арсеналом далекобійної західної зброї змогла завдати ударів по глибоких тилах противника. Це призвело до порушення лінію постачання та ураження ключових цілей. У свою чергу, Росія була змушена перебудовувати свою тактику, надавши ЗСУ перепочинок для ухвалення більш стратегічних рішень.

Такий підхід особливо підходить для Херсонської області, де вже кілька тижнів анонсується контрнаступ. І обласний центр, постачання якого залежить лише від чотирьох мостів через Дніпро, вважається дуже вразливим.

Днями українські війська розбили останній міст, внаслідок чого тисячі російських військових опинилися під загрозою ізоляції.

Стратегія дає результат

Хоча українські військові ще не досягли серйозних територіальних успіхів, їм вдалося уповільнити поступ Росії та зупинити важкі втрати. Але противник продовжує чинити тиск на сході та півдні, і деякі позиції поступово прогинаються. Таким чином, він ще достатньо сил для продовження наступальних операцій.

Зусилля України на півдні є не так зміною підходу, як розширенням стратегії, прийнятої на початку війни та покликаної зрівняти правила гри з Росією. Оскільки противник набагато перевершує Україну за живою силою, кількістю озброєнь та боєприпасів ЗСУ мали бути новаторськими та гнучкими.

У початковій фазі Росія змогла скористатися своєю перевагою та захопити території на сході, але тепер із артилерією великої дальності, зокрема, HIMARS вдалося її значно сповільнити.

Читайте также  Количество вакансий для заробитчан увеличилось: куда и на какую работу зовут украинцев

Успіхи на півдні

Саме на Херсонщині очікується перелом ходу війни на користь України. Використовуючи HIMARS та іншу артилерію ЗСУ, поступово позбавляють Росію здатності постачати війська на захід від річки Дніпро, включаючи місто Херсон, яке вони контролюють з перших тижнів війни.

За словами представника українського командування, ідея полягає в тому, щоб зробити умови настільки неприйнятними, щоб Росія сама відступила за Дніпро перед українським контрнаступом.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.