ЕКОНОМІКА

Україна готується до скорочення десятків тисяч робочих місць

З квітня поточного року в Україні буде проведено оптимізацію штатних посад у державних органах. Близько 19,3 тисяч посад підлягають скороченню. Про це  повідомляє  офіційний портал Міністерства фінансів.

За словами представників відомства, вакантні посади, які існували за старою системою оплати праці до 2024 року, мали значне значення для міністерств. У відомстві зазначили, що їхня велика кількість та фонд оплати праці, що розраховується за граничною чисельністю, сприяли економії та збільшенню зарплат.

Проте аналіз показав, що у деяких державних органах розміри стимулюючих надбавок були необгрунтовано високими, а деяким працівникам нараховувалися неправомірні доплати. У результаті уряд вирішив запровадити реформу оплати праці державних органах.

Як уточнюють у Міністерстві фінансів, у 2024 році було запроваджено нову грейдову систему посадових окладів для державних службовців. Зокрема, нова система передбачає угруповання посад за різними критеріями для стандартизації оплати праці. Заробітна плата тепер буде поділена на постійну складову (70%), що включає оклад, доплати та премії, та варіативну складову (30%), що включає різні премії та компенсації.

У відомстві додали, що оклади визначатимуться на основі класифікації посад із каталогу типових державних посад, враховуючи рівень оплати праці в державному апараті та приватному секторі країни.

За словами експертів, зараз на українському ринку праці спостерігається зростання пропозицій із швидкою оплатою, що може зацікавити тих, хто шукає роботу без довгих очікувань на зарплату.

Також у лютому 2024 року відбулися значні зміни на українському ринку праці: середня заробітна плата значно зросла, а пропозиція вакансій збільшилася.

Джерело

Читайте также  Україна конвоюватиме кораблі, які йтимуть «зерновим коридором» - Зеленський

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *