Стало відомо, коли вперше з’явився рак у людини

Дослідники виявили численні доісторичні останки людей, які вказують на наявність у них онкології. Також виявлено перші згадки про смертельне захворювання у давніх писемних джерелах.
Про це пише  Live Science .
За словами вчених, перші свідчення про рак датуються 1,7 мільйона років тому. Ймовірно, онкологія вже мала вигляд Paranthropus robustus, або Homo ergaster.
«Ми виявили останки в печері Сварткранс, вапняковому родовищі в Південній Африці. Там знаходиться найбільша концентрація скелетів стародавніх людей і їх близьких родичів. Коли ми порівняли знімки комп’ютерної томографії (КТ) скам’янілої кістки пальця ноги із зображеннями сучасних випадків форми раку , Які формують кістки, ми відразу розпізнали характерний вид остеосаркоми, схожий на цвітну капусту», – кажуть дослідники.
Крім того, стало відомо, що у 3000 році до нашої ери давньоєгипетський математик, лікар та архітектор Імхотеп написав трактат під назвою Папірус Едвіна Сміта. Це підручник про тілесні травми та хірургічні процедури. У тексті докладно описано 48 медичних випадків, у тому числі кілька випадків раку молочної залози.

 

Читайте также  Мужчины больше женщин рискуют умереть от коронавируса – ученые

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *