ПОЛІТИКА

Росія влітку може депортувати з ТОТ українців, які не мають паспортів РФ, — розвідка

Розвідка Великобританії проаналізувала кроки Росії, якими та намагається зробити окупацію захоплених територій України незворотною, та припустила можливість депортації мешканців без російських паспортів уже влітку 2024 року.

Про це повідомляється в огляді британського Міноборони за 11 березня.

«Існує реальна ймовірність того, що всі особи, які перебуватимуть на окупованих територіях після цієї дати та не матимуть російського паспорта, будуть депортовані або затримані», — йдеться у повідомленні.

Відомство нагадало, що на окупованих територіях без російського паспорта зараз не можна отримати соціальних послуг, зокрема лікарських.

У квітні 2023 року президент Росії Володимир Путін видав указ, згідно з яким мешканці непідконтрольних територій, які відмовляться від російських паспортів, стануть іноземними громадянами чи особами без громадянства. Такі особи мають право залишатися на окупованих територіях лише до 1 липня 2024 року.

Про плани Кремля щодо депортації свідчить також риторика експрезидента РФ Дмитра Медведєва, який зазначив, що людей без паспортів РФ можуть відселити у віддалені райони Росії.

Розвідка наголошує, що Кремль проводить беззупинну політику русифікації на окупованих територіях. Інший указ від 26 лютого 2024 року визначає, що окуповані території стають частиною російського південного військового округу.

«Кремль прагне зробити інтеграцію окупованих територій до складу Російської Федерації незворотною», — йдеться в огляді.

Джерело

Читайте также  Зеленский поддерживает приостановку «медреформы» имени Супрун, ‒ СМИ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *