СУСПІЛЬСТВО

Росіян чекає на індивідуальні видворення з Криму, — Ташева

Масової депортації росіян після деокупації Кримського півострова не буде. На них чекає індивідуальні видворення.

Про це заявила представник президента України в АР Крим Таміла Ташева в інтерв’ю  «Укрінформу» .

За її словами, індивідуальні депортації загрожують громадянам РФ, які незаконно приїхали після 2014 року на територію України.

«Бо всіх українських громадян у Криму, які стали жертвами примусової паспортизації, ми визнаємо громадянами України згідно з нашим законодавством. Це дуже важливо відзначити, тому що російська пропаганда поширює відверту брехню, мовляв, із Криму виправлятимуть кримчан», — заявила Ташева.

Вона додала, що до тих, хто нелегально в’їхав на територію Криму, застосовуватиметься процедура примусового видворення.

«Наголошую, що півострів мають залишити лише російські громадяни, які порушили умови в’їзду. Це абсолютно нормальна практика, яка існує в будь-якій державі. Якщо хтось нелегально перетнув кордон, застосовується процедура примусового видворення. В українському законодавстві це передбачено», — наголосила Ташева. .

Вона додала, що росіяни – співучасники злочину щодо окупації українського півострова.

«Всі російські громадяни, фактично, є колонізаторами, адже вони приїхали на окуповану територію змінювати її демографічний склад. Вони – співучасники злочину. І ми їх видворимо, якщо вони самі не виїдуть до звільнення території. Міжнародне право не передбачає колективного видворення – колективна депортація заборонена . Тому щодо них буде застосовано індивідуальні рішення», — додала представник Зеленського.

При цьому вона додала, що росіяни матимуть змогу подати запити на проживання в Криму вже після того, як покинуть півострів.

«Йдеться, що після залишення території нашої держави вони матимуть можливість подати запит на проживання в українські міграційні органи. Очевидно, будуть певні категорії, які зможуть отримати дозвіл на проживання на території України», — заявила Ташева.

Читайте также  Прививка от коронавируса: украинцы высказали свое отношение

Зокрема, ВНЖ стосуватиметься представників корінного народу, які є репатріантами.

«Це тисячі людей, які у 2014-му році розпочали процедуру набуття українського громадянства і не встигли цього зробити. Також це, наприклад, може стосуватися адвокатів політв’язнів, рідних незаконно ув’язнених, ще обмеженої категорії людей, які допомагали та підтримували весь час Україну», – додала вона.

За словами Ташової, складним питанням будуть змішані шлюби.

«Російських громадян чи громадянок, які приїхали на півострів і уклали шлюби, ми однозначно маємо видворити, щоб потім вони, якщо захочуть, просили дозволу на проживання. А ось що робити з народженими в таких шлюбах дітьми? Дуже багато складних питань, які ми повинні вирішити та законодавчо закріпити. Як країна, яка прямує до ЄС, ми повинні обережно шукати на них відповіді», — наголосила вона.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *