СУСПІЛЬСТВО

Підвищили виплати 264 тисячам пенсіонерів Миколаївської області: кому чекати на збільшення пенсій

В Україні з 1 грудня відбувся перерахунок пенсій. У Миколаївській області розмір виплат зріс понад 264 тисячі осіб. Виплати підвищено у зв’язку із зростанням прожиткового мінімуму та зміною показника середньої заробітної плати.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України у Миколаївській області Ольга Галинтовська.

За словами Ольги Галинтовської, перераховували пенсії у три етапи.

Перший етап відбувся на підставі збільшення прожиткового мінімуму, що з 1 жовтня становить 2093 гривні. Зміни зачепили пенсіонерів, які підпадають під категорії «непрацюючі». Розрахунки були індивідуальними та враховували складові пенсійних виплат – стаж, заробіток тощо.

«Тим особам, які мають право, але є «працюючими» станом на 1 грудня, їм цей перерахунок буде здійснено вже після того, як наші пенсіонери звільняться з роботи», — пояснила Ольга Галинтовська.

У рамках першого етапу у Миколаївській області виплати перерахували 233 тисячі 933 осіб. Середній розмір підвищення становив 31 гривню 18 копійок.

«Крім того, збільшено також максимальний розмір пенсій. З 1 грудня він становить 20 тисяч 930 гривень. Також перерахунок було здійснено нашим почесним донорам СРСР та донорам України», — розповіла чиновник.

Другий етап, сказала Ольга Галинтовська, торкнулася 29 тисяч 999 людей в області. Це перерахунок людям, яким ще не виповнилося 70 років, та мають повний страховий стаж: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30.

«Це також для «непрацюючих». З 1 грудня пенсія для даної категорії громадян не може бути меншою, ніж 2 500 гривень. У кого стаж становить менше 30-35 років, а за всіма іншими параметрами вони підпадають під даний вид перерахунку, то доплата встановлюється пропорційно наявному страховому стажу», — розповіла Ольга Галинтовська.

Середній розмір підвищення за другим етапом становив 73 гривні 73 копійки.

Читайте также  ЗСУ атакували аеродроми поблизу Луганська та Бердянська

Третій етап перерахунку – це перерахунок пенсії за інвалідністю учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, а також пенсії щодо втрати годувальника серед ліквідаторів аварії на АЕС.

«У цій категорії громадян при перерахунку пенсій було задіяно осучаснений середній розмір середньої заробітної плати. По області було перераховано 216 особових рахунків», — сказала Ольга Галинтовська.

Середній розмір підвищення пенсій за третім етапом становив 1123 гривні 42 копійки.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *