СУСПІЛЬСТВО

Путін може розпочати полювання іранськими ракетами на системи Patriot, — ЗМІ

Удар за найдосконалішою системою, яку Захід надає Україні – системі Patriot, може мати для Росії та Ірану досить важливе стратегічне та політичне значення.

Про це повідомляє  Forbes .

Тому, як пише видання, президент РФ Володимир Путін цілком може стимулювати використання поставленої Іраном зброї для будь-якої спроби знищити Patriot саме на території України.

«Покровитель Путіна Тегеран привітав би таку атаку на український Patriot, оскільки це показало б, що його технологія може нейтралізувати одну з найпередовіших систем протиповітряної оборони, розроблених у США. Не дивно, що іранські військові навіть допоможуть Росії у плануванні та здійсненні такої атаки», — йдеться у матеріалі.

При цьому РФ може спробувати застосувати перевірену у бойових діях стратегію, використану хуситами під час війни у ​​Ємені.

Якщо український Patriot буде встановлений для захисту Києва, що цілком можливо, то РФ може запустити безпрецедентну кількість іранських дронів-камікадзе та ракет, спрямованих проти його радара, щоби гарантувати знищення цієї батареї. Тим самим Кремль дасть зрозуміти, що його атаки не зупинити, незважаючи на всі зусилля США та їхніх союзників щодо посилення ППО України.

Однак, на думку Forbes, малоймовірно, що Україна використовуватиме свій Patriot проти цих боєприпасів, бо стрілянина ракетами Patriot проти «шахедів» є надмірно дорогою. Та й з початку війни ВСУ показали себе дуже майстерними та кмітливими у маневруванні своїх систем ППО, щоб уникнути знищення. Система Patriot цілком може вистояти, попри серйозні небезпеки.

«У будь-якому випадку Вашингтон ніколи не припускав, що постачання Patriot стане так званим переломом у цій війні. Передача цієї системи символічніша для демонстрації рішучості Америки підтримувати Україну стільки, скільки потрібно», — зазначає видання.

Водночас Forbes все ж таки наголошує, що знищення українського Patriot виявляється занадто символічним для Путіна, який може зробити висновок, що проведення операції зі знищення системи було б гідним приводом виключно для пропагандистських цілей.

Читайте также  У США підтвердили відправку Україні нової партії зброї

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *