Посилення мобілізації в Україні: кого і коли закличуть

На тлі новин про продовження мобілізації в Росії та Україні військові експерти розповіли для  ТСН.ua  про те, коли слід очікувати посилення таких заходів у нашій країні.

«Посилення мобілізаційних заходів у нашій країні  може відбутися у разі підготовки до відображення ймовірного наступу  російських військ, — каже  військовий експерт Олег Жданов.  — По-друге:  у разі надання нам необхідної техніки та озброєння. Справа в тому, що зараз ми не можемо розгорнути масштабну мобілізацію через нестачу техніки. Наберемо ми людей і що ми з ними робитимемо? У нас не вистачає техніки. Крім цього, сьогодні система працює як конвеєр: ми зазнаємо втрат, бо йде війна. Для поповнення ми постійно добираємо людей. Але ажіотажу немає. Сьогодні центри комплектування набирають людей, керуючись професійною належністю згідно з заявками Генштабу. Останній визначає, скільки потрібно механіків, скільки водіїв чи навідників. Якщо такі люди є, їх викликають. Якщо таких немає, то набір придатних для служби. Останні прямують на навчання та опановують військові спеціальності».

За словами військового експерта, видача повісток у громадських місцях продовжуватиметься й надалі.

«Є роз’яснення Генштабу, що закон дозволяє вручати повістку в будь-якому місці, – каже Олег Жданов. – Крім того, в Україні не встигли до початку повномасштабного вторгнення створити єдиний реєстр військовозобов’язаних. Порядок денний вручається не для того, щоб одразу відправити на фронт. Він вручається для того,  щоб людина прийшла у військкомат і уточнила свої дані . Зараз Верховна Рада хоче вирішити це питання на законодавчому рівні: щоб кожен громадянин був зобов’язаний сам приходити у військкомат та уточнювати свої дані».

У свою чергу, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір»  Олександр Коваленко  не виключає, що посилення мобілізації в Україні залежатиме від таких заходів з ворожого боку.

Читайте также  Оплата коммунальных услуг улучшилась – люди боятся блокирования банковских счетов за долги

«Посилення мобілізації в Україні може статися за браку наявного ресурсу для зупинення російської агресії, — каже Коваленко. — Водночас ресурсу росіян зараз не вистачає для ведення масштабних наступальних дій. Їм потрібно накопичити ресурс кількістю 100 тис.-200 тис.  Наприклад, для компенсації втрат їм потрібно за місяць 50 тис. особового складу.  З цього ми можемо зробити висновок, що для настання, окрім цих 50 тис., росіянам потрібні ще близько 100 тис. для ударної групи».

Мобілізація в Україні: що відомо

Нещодавно міністр оборони Олексій Резніков розповів, що мобілізація в Україні продовжується «у спокійному режимі».

«У нас оголошено мобілізацію в лютому з початку цього вторгнення, і вона не завершена… Як каже головнокомандувач Валерій Залужний, у нас немає такої великої потреби в людях, як у росіян. У нас є потреба в зброї, техніці, оснащенні тощо» .д. Втрати, на жаль, теж є. Тому тими, кого ми підбираємо, ми заповнюємо втрати наших бойових бригад», — розповів він.

Міністр також зазначив, що до армії беруть «особливих фахівців для тих чи інших завдань».

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *