ЕКОНОМІКА

Переселенці зможуть отримати субсидію на оренду житла, — Мінсоцполітики

У Мінсоцполітики розробили новий інструмент підтримки внутрішньо переселених осіб.

Про це повідомляє  Міністерство соціальної політики  України.

У Мінсоцполітики вирішили надавати переселенцям субсидію на оренду житла. Проект планується реалізувати упродовж двох років.

Розмір субсидії враховує вартість оренди у певному регіоні чи населеному пункті країни. Адже, за даними міністерства, ціна на оренду у Києві, Миколаєві, Закарпатті чи у невеликому населеному пункті суттєво відрізняється.

Крім того, розмір субсидії залежатиме від:

  • кількості осіб у сім’ї, що орендує житло;
  • доходів домогосподарства;
  • Можливості оплачувати рахунки за оренду самостійно.

» Чим нижчі доходи, тим вищий відсоток вартості оренди покриватиме субсидія. Зараз проект рішення про таку допомогу погоджується в середині Уряду. Очікуємо, що після затвердження рішення Уряду вже з червня ВПО зможуть скористатися новим інструментом підтримки» , — додали в міністерстві.

З 1 березня 2024 року допомогу переселенцям в Україні призначають за новими правилами. Виплати можуть бути продовжені після подання заяви та за певних умов. Проте пенсіонери, особи з інвалідністю, діти-сироти продовжуватимуть отримувати виплати без заяв.

Після подання нової заяви виплати зможуть і надалі отримувати ті сім’ї, які або проживають у зоні бойових дій і мають дітей, або проживають на умовно безпечній території (наприклад, в Івано-Франківській області) та їхні діти з певних причин не можуть навчатися у форматі офлайн, тобто батьки повинні їх доглядати і не можуть працевлаштуватися.

Джерело

Читайте также  Многие улицы в центре Николаева затянуты дымом — горожане переходят на отопление дровами

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *