ПОЛІТИКА

Переможець виборів у Словаччині заявив, що допомоги Україні не буде

На виборах у Словаччині здобула перемогу проросійська партія Smer-SD. Її лідер Роберт Фіцо, який виступав за припинення військової допомоги Україні, заявив, що його позиція «не змінилася». 

Як пише  The Guardian , колишній прем’єр Словаччини, чия партія отримала понад 20% голосів виборців на парламентських виборах, заявив, що чекає, коли президент Словаччини Зузана Чупатова надасть йому мандат на початок формування уряду,

«Ми тут, ми готові, ми чогось навчилися, ми досвідченіші. У нас є чіткі ідеї; у нас є чіткі плани», – сказав він.

Фіцо також заявив, що «у людей у ​​Словаччині є проблеми більше, ніж Україна», і його партія «не змінює думки щодо готовності допомогти Україні гуманітарним шляхом». «Ми готові допомогти у відновленні держави. Але ви знаєте нашу думку щодо озброєння для України», – додав він.

Чапутова, давній політичний суперник Фіцо, сказала, що доручить лідеру Smer-SD сформувати новий уряд у понеділок, 2 жовтня. Фіцо каже, що готовий розпочати переговори з іншими партіями щодо формування коаліційного уряду. Аналітики прогнозують, що нову правлячу коаліцію Словаччини, швидше за все, буде сформовано Smer-SD Фіцо за допомогою Словацької національної партії (SNS) та партії Hlas колишнього прем’єр-міністра Словаччини Петера Пеллегріні. 

Також деякі експерти припускали, що Фіцо доведеться охолодити свою риторику у разі формування коаліції з Hlas, яка підтримує постачання боєприпасів Україні та поділяє позицію ЄС щодо російського вторгнення. Однак лідер партії Пеллегріні під час виборів різко змінив думку щодо України і заявив, що про військову допомогу більше не йдеться.

Джерело

Читайте также  Бензин подешевел: как изменились ценники на АЗС в апреле

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *