ПОЛІТИКА

Папа Римський порадив Україні мати «відвагу білого прапора», – Reuters

Папа Римський Франциск у записаному у лютому інтерв’ю заявив, що Україна повинна мати відвагу підняти білий прапор та розпочати переговори з країною-агресором.

Про це повідомляє  Reuters  із посиланням на інтерв’ю Франциска.

Наголошується, що свої коментарі Франциск зробив в інтерв’ю, записаному минулого місяця для швейцарської телерадіокомпанії RSI. Агентство Reuters отримало стенограму інтерв’ю та часткове відео. Саме інтерв’ю вийде в ефір 20 березня.

Франциска запитали про його позицію щодо дебатів між тими, хто вважає, що Україна має здатися, оскільки не спромоглася дати відсіч російським військам, і тими, хто стверджує, що це легітимізує дії агресора. Інтерв’юер використав у питанні термін «білий прапор».

«Я думаю, що найсильніший той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має відвагу білого прапора і веде переговори».

«Слово «переговори» — це мужнє слово. Коли ви бачите, що ви переможені, що справи йдуть погано, ви повинні мати мужність вести переговори», — сказав він.

Франциск додав, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Reuters зазначає, що Франциск вперше вжив такі терміни, як «білий прапор» або «переможений», обговорюючи війну в Україні, хоча в минулому говорив про необхідність переговорів.

«Можна відчувати сором, але скільки загиблих вона (війна) принесе зрештою? (Треба) вести переговори вчасно, знайти країну, яка може бути посередником», — сказав Франциск, згадавши Туреччину серед країн, які запропонували свою кандидатуру.

«Не соромтеся вести переговори, поки все не стало ще гіршим», — додав Папа. На запитання, чи він готовий бути посередником, Франциск відповів: «Я тут».

В іншій частині інтерв’ю, говорячи про війну між Ізраїлем та ХАМАСом, Франциск сказав: «Переговори ніколи не є капітуляцією».

Представник президента Володимира Зеленського одразу не відповів на прохання Reuters прокоментувати висловлювання Папи Римського.

Читайте также  Порошенко не собирается возвращаться в Украину: "У меня есть график"

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *