ООН відновлює виплати 6600 гривень Як отримати і чи можна подати заявку вдруге

У січні стало відомо, що в Україні відновили прийом заявок на грошову допомогу УВКБ ООН. Зареєструватися на виплати 6600 гривень можна в офісах та виїзних пунктах 10 регіонів України.

Хто може отримати виплати, чи можна подати на них заявку вдруге і як правильно заповнити заявку без помилок –  РБК-Україна  розповіла  Наталія Бриль , координатор спрямування грошової допомоги БФ «Право на захист».

Дохід нижчий за 5400 гривень.  Хто може отримати виплати

Зареєструватися на виплати УВКБ ООН можуть ті, хто  не отримував  міжнародної допомоги раніше, а також підпадає під визначені програмою умови та критерії. Також ті, чия сім’я не отримувала раніше грошову допомогу від міжнародних організацій, має дохід менше 5400 грн на особу та належить до наступних категорій:

 1. переселенці, які  перемістилися  після 24 лютого 2022 року та мають уразливості з переліку нижче;
 2. особи,  які не переміщалися  після 24 лютого 2022 року, але постраждали від воєнних дій у таких сферах: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Київська, Львівська; і мають уразливості зі списку нижче;
 3. люди, які  повернулися  до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення в іншу область/країну через воєнні дії від 24 лютого 2022 року та мають уразливості зі списку нижче.

Також обов’язковою умовою отримання виплат є наявність одного або кількох критеріїв уразливості ( для всіх трьох  перерахованих вище категорій):

 • сім’я, яка має лише одного з батьків (або батько, або матір) з одним або декількома дітьми молодше 18 років або зі старими  (55 років і старше);
 • сім’я, яку очолює один одинокий/кілька одиноких людей похилого віку  (55 років і старше)  або літня людина з однією дитиною або кількома дітьми віком до 18 років;
 • сім’ї з однією або декількома особами з інвалідністю. А саме такі, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Список не обмежується лише цими критеріями вразливостей;
 • прийомні сім’ї, які займаються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками  (необхідне документальне підтвердження) .
Читайте также  Налоги в Украине начнут платить по-новому: для кого вырастет ставка

«З 9 січня 2023 року продовжилася реєстрація на грошову допомогу від УВКБ ООН. Інформація про перелік областей та інші пункти оновлюється. У більшості областей також працюють мобільні групи, які дозволяють зареєструватися тим, хто живе у найвіддаленіших куточках», – каже Наталія Бриль.

Графік виїздів мобільних груп можна знайти у наших телеграм-каналах. 

Чи можна податись на виплату вдруге, якщо раніше її не отримували

Податись на виплати від ООН вдруге не можна: це одноразова допомога, звертає увагу Наталія Бриль.

«Дані про зареєстрованих людей зберігаються в системі партнерів на виплати, тому якщо людина вже була зареєстрована, її заявку буде ідентифіковано як повторну», – каже вона.

Якщо ви реєструвалися раніше та ще не отримали виплати, звертайтесь, будь ласка, на гарячу лінію УВКБ ООН 0 800 307 711.

Що робити, якщо людина реєструвалася на виплати більше двох місяців тому і не отримала виплати від УВКБ ООН?

Якщо у вас є питання про грошові виплати або ви зареєструвалися більше 2 місяців тому та ще їх не отримали, можна звернутися  на гарячу лінію УВКБ ООН за номером:

0800307711  для перевірки вашої заявки на коректність введених даних.

Кожна із заявок, що залишилися у стані очікування виплат, розглядається окремо. Фахівці УВКБ ООН шукають причину затримки (зазвичай це проблеми з карткою, з надачем фінансових послуг, з транзакцією тощо) та намагаються її вирішити індивідуально.

Також спеціалісти фонду, які опрацьовують заявки з помилками (там, де неправильно введені або вказані дані) можуть за необхідності дзвонити вам для уточнення інформації.

Зверніть увагу.  Телефонуйте, спеціаліст БФ «Право на захист» повинен надати, вказати правильно номер вашої заявки та дату реєстрації, щоб ви могли переконатися, що вам дзвонить не шахрай.

Читайте также  Крупные сети АЗС повысили цены на топливо

«Також зауважимо, наші фахівці  ніколи, за жодних обставин не вимагатимуть від вас назвати CVV-код  (тризначний код на звороті карти). Якщо у вас просять такі дані (у тому числі і ввести їх за посиланням), це шахраї!  Будьте обережні!  Це також стосується різних телеграм-каналів або ботів, які пропонують зареєструватися на допомогу або перевірити статус заявки», – наголошує фахівець.

БФ «Право на захист» проводить реєстрацію виключно у своїх пунктах збору даних або при офіційному виїзді мобільної групи та при особистій присутності бенефіціара. Для отримання додаткової інформації рекомендуємо звертатися виключно на  офіційний телеграм-канал .

Як правильно заповнити заявку та які документи потрібні

Слід розуміти, що онлайн-реєстрації у фонді немає. Люди приходять до пункту збору даних із оригіналами всіх необхідних документів та довідками, де фахівці реєструють їх на грошову допомогу. Для збору даних повинні бути присутніми всі члени сім’ї, які підпадають під критерії.

Інформація, яку необхідно надати:

 • ПІБ згідно з документом, що засвідчує особу;
 • місце та дата народження, номер телефону (на який вам прийде SMS про надходження коштів);
 • податковий номер (необхідний виплати допомоги);
 • свідоцтво про народження дітей (за наявності);
 • номер банківської картки (необхідний виплати допомоги). Картки «єПідтримка» не підходять.
 • будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості (довідки, виписки тощо).

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *