Німеччина готова заарештувати російські активи для допомоги у відновленні України

Німеччина відкрита для використання мільярдів євро заморожених російських активів для допомоги Україні у відновленні, якщо буде вирішено юридичні питання, а союзники підуть цим шляхом.

Про це пише Bloomberg із посиланням на людей, знайомих із дискусіями.

Уряд канцлера Олафа Шольца підтримує вимогу України щодо репарацій за війну, але ще не зайняв офіційної позиції щодо арешту активів російської держави через розбіжності у правлячій коаліції.

Якщо Берлін зможе вирішити власні проблеми, це надасть нового імпульсу дискусіям у Європейському Союзі та чинитиме тиск на США з метою арешту активів, таких як резерви центрального банку, заморожені у відповідь на російське вторгнення.

За даними видання, міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок наполягає на тому, що арешт бодай частини заморожених активів має бути варіантом.

Міністр фінансів Крістіан Лінднер, який очолює орієнтованих на ділові кола «Вільних демократів», більш обережний. Він стурбований тим, що конфіскація активів російського центробанку може створити небезпечний прецедент і завести європейські країни та їхніх союзників у правове болото.

ЄС та країни G7 заморозили близько 300 мільярдів євро резервів російського центрального банку. ЄС також заблокував близько 19 мільярдів євро активів, що належать російським бізнесменам, які потрапили під санкції, хоча ці оцінки не є повними. Такі активи перебувають у підвішеному стані і поки що не можуть бути розподілені.

Замість повного арешту вірогіднішим шляхом з юридичної точки зору могло б бути накладення арешту на активи осіб, які, як було доведено, причетні до російських військових злочинів, сказав один із співрозмовників. Проте такі справи можуть зайняти роки, щоб пройти через суди, що може звести таку ініціативу до простого символізму.

Деталі дискусій показують, що потенціал арешту активів виходить за межі теоретичних дебатів та переходить до практичної реалізації, але залишаються серйозні перешкоди. Шольц хоче, щоб будь-який крок був скоординованим із союзниками та юридично чітким.

Читайте также  Всемирный банк давит на Украину из-за продажи земли

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *