«Не спихнути, а врятувати»: у Миколаєві шукали господарів для безпритульних собак. ФОТОРЕПОРТАЖ

У неділю, 14 травня, у Каштановому сквері проходила акція, під час якої волонтери шукали господарів для бездомних собак.

Як розповіла відповідальна за проведення акції – учасник команди “Друзі поруч” Людмила Михайловська, – нещодавно волонтери відвідали комунальне підприємство «Центр захисту тварин та жахнулися тієї кількості собак, яких покинули миколаївці. Залишитися осторонь їхніх доль волонтери не змогли — і вирішили одразу організувати акцію з пошуку нових сімей для чотирилапих.

Нових господарів сьогодні шукали для 24 вихованців. Охочих взяти до себе в будинок пухнастого друга знайшлися відразу. Через півгодини після початку акції вже шістьох вихованців вдалося прилаштувати до родин.

— У нас із самого початку утворилася прямо черга за хлопчиком хаски. Люди досі ганяються за породою, на жаль. Я питаю: «Навіщо вам хаски? У вас що, упряжка, сани, Північний полюс?». Ну, ось чують хаски — і все, хочемо, — сказала організатор акції. – Забрали хаски. Плюс був ще метис хаски, теж хлопчик. І дівчинка-шарпей. І два безпородні собаки теж вирушили до родин.

Вік вихованців, приведених на акцію, найрізноманітніший — є щенята, яким по чотири місяці, і є вже зріла особина, якій шість років.

Іноді собак вдається прилаштовувати через соцмережі. Але більше користі приносять такі акції, коли люди, які вирішили взяти в сім’ю вихованця, бачать його не лише на фотографії, а й перед собою, і відразу вже переймаються любов’ю і симпатією.

Відвідувачів сьогоднішнього дійства виявилося чимало — до Каштанового сквера завітали десятки миколаївців, багато цілими родинами. Діти із задоволенням гладили пухнастиків, а батьки знімали ощасливлених чад на камери мобільних телефонів.

Водночас, як пояснила Любмила Михайловська, у організаторів не стоїть завдання віддати вихованця будь-кому, більше того — подібної бездумної роздачі намагаються не допустити. З тими, хто побажав взяти того чи вихованця, проводять бесіду, запитують, в яких умовах собака житиме, чи є в сім’ї гроші на їжу для вихованця, чи буде кому за ним доглянути, дають поради, рекомендації, підказки щодо догляду та утримання. А оскільки всі собаки, що роздаються, обліковуються за КП «Центр захисту тварин», з новими господарями укладається договір, за яким КП передає, а люди приймають тварину. У нових господарів беруть їхні контакти, щоб можна було через якийсь час уточнити, як прижився вихованець, і, якщо потрібно, дати консультації.

Читайте также  В Николаеве на выставке «Счастье не имеет породы» семь собак обрели «родителей». Фоторепортаж

Важливо, щоб бажання взяти вихованця у сім’ю було усвідомленим, а не прийнятим на емоціях. Аби не було такого, що людина зворушилася цуценям і загорілася бажанням її взяти, а зіштовхнувшись з проблемами, пов’язаними з доглядом за ним, пошкодувала про прийняте рішення. Адже завдання подібних акцій — не просто влаштувати собак, а й зробити все для того, щоб вони знову не опинилися на вулиці.

— Обов’язково спілкуємося, дивимося на людей. Адже проблема в тому, що цих собак їхніми минулими господарями вже зрадили. Друга зрада стане вже результатом нашої помилки. Тому ми дуже ретельно «чіпляємося» до людей із розпитуваннями та намагаємося не спихнути собаку, а врятувати її, — сказала Людмила Михайловська.

Певні критерії відбору є й у тварин, які потрапляють на такі акції. По-перше, вона має бути стерилізована та щеплена. По-друге, соціалізована. Якщо собака агресивний, може вкусити чи напасти, шукати господарів для нього не будуть, оскільки він потенційно небезпечний.

І справді, всі собаки на сьогоднішній акції поводилися по-різному, але мирно. Хтось був наляканий і раз у раз притискався до землі, хтось грався на траві під сонечком. Але абсолютно кожну особину можна було погладити, обійняти — що із задоволенням робили і дорослі, і діти.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *