ІСТОРІЯ

Нейромережа вивчила Туринську плащаницю і показала справжнє обличчя Ісуса. Фото.

В даний час плащаниця зберігається в Туринській каплиці у спеціально створених умовах під постійним та надійним контролем тиску, вологості та температури. Нещодавно вирішили вдатися до експерименту — нейромережа вивчила плащаницю та показала «справжнє» обличчя Ісуса.

Деталі розповіло видання Daily Star .

544 року в місті Едеса на території сучасної Туреччини виявили полотно з дивними відбитками. За переказами, на плащаниці були відбитки тіла Ісуса Христа після розп’яття.

Письмові згадки про плащаницю Ісуса датуються XIV століттям. Шляхетний лицар із Франції Жоффруа де Шарні помістив полотно до церкви Лірі. Згідно з літописами, Маргарита де Шарні у розпал Столітньої війни між Англією та Францією врятувала полотно з церкви та взяла його в евакуацію. Наступні дані свідчать, що плащаниця опинилася у Савої.

Довгий час плащаниця зберігалася у замку Шамбері у Франції. 1532 року внаслідок пожежі каплиця була повністю зруйнована, а плащаниця – пошкоджена.

Зрештою полотно перенесли в Турін. У період Другої світової плащаницю приховували в абатстві Монтеферіні.

Періодично плащаницю виставляють для віруючих. Востаннє це сталося у 2015 році, а насамперед – у 2000, 1998 та 1978 роках.

У 90-х роках ХХ століття плащаницю піддали ретельному науковому вивченню та дослідженню. Вона зберігається в ємності, зробленій із броньованого скла вагою 1100 кг, наповненою інертним газом.

25 вересня 1933 року тканину було виставлено вперше за 400 років. Свідками події стали понад 25 000 людей у ​​соборі Святого Іоанна Хрестителя у Турині. Є версія, що плащаниця показує справжнє обличчя Ісуса.

За допомогою нейромережі Midjourney вдалося зробити реалістичне зображення – так, на думку штучного інтелекту міг виглядати Ісус.

На картинці ми бачимо чоловіка з довгим волоссям, бородою та пронизливим поглядом.

Свідки винесення плащаниці у 1933 році казали, що бачили на тканині кров Ісуса. 1979 року Туринська комісія оголосила, що, ймовірно, плями були не кров’ю, а скоріше пігментом.

Читайте также  Від згущенки до волонтерства: історія Олександра Бабіча

Французький єпископ П’єр д’Арсі в 1390 написав папі Клименту VII, що він вважає плащаницю не більш ніж «розумною спритністю рук». Швидше за все, хтось «хибно заявив, що це справжня плащаниця, на яку був обернутий Ісус у гробниці».

За допомогою вуглецевого датування вчені встановили, що тканина могла бути створена між періодом 1260-1390 років нашої ери.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *