ЕКОНОМІКА

Незаконні витрати на сотні мільйонів та відсутність закупленого товару: миколаївські аудитори назвали головних порушників

Протягом січня-жовтня 2023 року державними аудиторами в Миколаївській області було проведено 234 контрольні заходи (17 ревізій, 4 аудити, 17 перевірок закупівель), за підсумками чого було виявлено недоотримання фінансових ресурсів, незаконні витрати та нестачі на суму 363 млн грн.

Проведено 286 моніторингів закупівель на суму 3,6 млрд грн. За 176 процедурами закупівель зафіксували порушень на суму 760 млн грн, внаслідок чого за 25 процедурами скасовано торги на суму 28 млн грн і розірвано 44 договори на суму 87 млн ​​грн.

Непродуктивних витрат та втрат доходів було виявлено на 307 млн грн. Надано 58 пропозицій щодо забезпечення ефективного використання державних активів і забезпечено відшкодування непродуктивних витрат та упередження втрат на суму 61 ​​млн грн.

Про це під час брифінгу у вівторок, 14 листопада, розповів заступник начальника управління Південного офісу Держаудитслужби у Миколаївській області Анатолій Войченко.

Управлінням перевірено також низку закупівель, проведених розпорядниками бюджетних коштів для забезпечення електроенергією в умовах заподіяння шкоди енергосистемі діями агресора. При цьому встановлено факти завищення цін, невідповідність номенклатури та взагалі відсутність (нестача) товару (генераторів, ноутбуків тощо). Такі факти зафіксовано у відділах освіти Врадіївської селищної ради та Новоодеської міської ради, Березанській селищній раді та виконкомі Вознесенської міської ради.

— Найбільші суми незаконного витрачання коштів та зловживань виявлено контрольними заходами у Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області, на комунальних підприємствах Миколаївської міської ради «Експлуатаційно-лінійне управління автодоріг», «Миколаївелектротранс» та «Миколаївські парки», в управлінні культури, національностей, релігій, молоді та спорту Первомайської міської ради, — розповів Анатолій Войченко.

У ході ревізій та перевірок також було встановлено, що окремими посадовими особами перевірених підприємств, установ та організацій допускалися випадки безпідставного завищення договірних цін, змін істотних умов укладених договорів, внесення недостовірних даних в акти щодо обсягів та вартості виконаних робіт. Також є факти зловживань і незаконного використання бюджетних коштів на необґрунтовану виплату заробітної плати, премій, а також шляхом незаконного перерахування їх на особисті рахунки окремих працівників бухгалтерської служби. Крім нарахованої заробітної плати, в окремих місяцях суми незаконного перерахування становили понад 1 млн грн.

Читайте также  Украина уже потратила на борьбу с коронавирусом около 25 млрд грн

Для розгляду та належного реагування на факти порушень законодавства до правоохоронних органів направлено інформацію та передано матеріали 23 ревізій та перевірок закупівель, за результатами яких розпочато 8 досудових розслідувань, до кримінальних проваджень долучено 17 матеріалів.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *