На Миколаївщині 13 шкіл перевіряють на якість освіти в умовах війни

13 шкіл Миколаївської області беруть участь у загальнодержавному моніторинговому дослідженні якості освіти в умовах воєнного стану.

Про це повідомляє команда Управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області.

16 травня стартувало тестування у рамках моніторингу результатів навчання під час війни. Загальнодержавний моніторинг має на меті вивчення результатів навчання з математики та української мови серед учнів 6-х та 8-х класів. Вивчатимуться результати навчання учнів із засвоєння тем за два роки навчання. У рамках дослідження з 16 по 19 травня 2023 року учні 6, 8-х класів проходять тестування з математики. Протягом 23-25 ​​травня 2023 року – з української мови. Тестування проходить на освітній платформі «Всеукраїнська школа онлайн». Отримані дані стануть основою для подальшого регулярного відстеження результатів навчання учнів та формування висновків за результатами двох-трьох років такого моніторингу.

Дослідження здійснює Державна служба якості освіти та її територіальні органи. Для участі у ньому відібрано близько 276 шкіл з усіх областей України, у Миколаївській – 13 шкіл (чотири школи – учасники інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня на тему «Розробка та впровадження навчально-методичного забезпечення для установ загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти» (пілотні школи НУШ).

«У тестуванні беруть участь учні навчальних закладів, які навчаються очно або у змішаному режимі, а також учні, які перебувають за кордоном. У разі неможливості пройти тестування разом із класом, вони, у свою чергу, долучаються до тестування дистанційним способом», — зазначила Тетяна Голубченко, начальниця управління Державної служби якості освіти у Миколаївській області.

Тести розробила Державна служба якості освіти України за підтримки проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe) та участі педагогів-практиків, авторів навчальних програм та стандартів. Дані, які оброблятимуться під час моніторингу, будуть конфіденційними та оприлюднені лише в узагальненому вигляді. Результати свого тестування зможе побачити лише учень/учениця у власному кабінеті на платформі. Натомість Державна служба якості освіти результати окремо взятої школи чи класу не публікуватиме і не надаватиме директору чи педагогам.

Читайте также  Підприємство атовців «СК ГРІН ФАРМ» у селі Березки на Миколаївщині збирає свій перший врожай.

Моніторингове дослідження – одне із серії вивчень діяльності шкіл під час війни. Отримані дані стануть основою для подальшого регулярного відстеження результатів навчання учнів та формування висновків за результатами двох-трьох років такого моніторингу з 2023 по 2025 роки.

«Спостереження за дотриманням процедур проведення тестування у Миколаївській області здійснюють співробітники управління Державної служби якості освіти, а також 19 освітніх експертів, які пройшли відповідне навчання та не мають конфлікту інтересів на відповідній території. Спостереження здійснюється очним та дистанційним способами», — зазначила керівник Управління.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *