На Миколаївщині затримали «крота», який передавав дані про ЗСУ – залучив колишню дружину

СБУ затримала російського інформатора, який шпигував за бойовою авіацією ЗСУ у Миколаївській області. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Зловмисником виявився мешканець Криму, який у 2014 році підтримав російських загарбників та залишився на території тимчасово окупованого півострова. Там він отримав паспорт громадянина Росії і добровільно став на військовий облік країни-агресора.

Згодом на фігуранта вийшов представник російської спецслужби із «пропозицією» про негласну співпрацю.

За вказівкою агресора перед початком повномасштабного вторгнення шпигун прибув до Миколаївської області, де мешкають його родичі. На території південного регіону він мав збирати розвіддані про місця дислокації та переміщення українських військ. Для цього минулого року зрадник мобілізувався до ЗСУ.

Перебуваючи у лавах однієї з українських військових частин, зловмисник шпигував за переміщенням бойових літаків та позиціями систем протиповітряної оборони нашої держави. Також його цікавила інформація про склади з боєприпасами і паливно-мастильними матеріалами Сил оборони.

Співробітники СБУ затримали фігуранта під час виконання ним ворожого розвідувального завдання. За даними слідства, отримані відомості він дистанційно передавав окупантам через свою колишню дружину, яка мешкає в Криму і перебуває у полі зору російської спецслужби. Для комунікації зловмисник використовував анонімний месенджер.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 1 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване розповсюдження інформації про спрямування, переміщення зброї, озброєння та боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань).

Наразі триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Комплексні заходи проводились під процесуальним керівництвом Миколаївської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Джерело

 

Читайте также  Украинцев могут лишить посылок с AliExpress и Amazon

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *