СУСПІЛЬСТВО

Мобілізація в Україні: як довести свій стан здоров’я на медкомісії у військкоматі

Людина із певним захворюванням проходить медкомісію у військкоматі під час мобілізації, але не може документально довести свій стан здоров’я. Що робити у цьому випадку?

Про це в інтерв’ю ТСН.ua розповів адвокат Андрій Новак.

Якщо людина не має документів, що підтверджують її стан здоров’я, це погано. Якщо є певні проблеми зі здоров’ям і ви про них знаєте, необхідно максимально ретельно зберігати документи. У разі отримання повістки необхідно звернутися до медичного закладу та запитати чи витримку з цієї довідки, чи нову довідку», — зазначив адвокат

У разі неможливості документально підтвердити свої проблеми зі здоров’ям, потрібно прийти на медкомісію і насамперед заявити про такі проблеми: здати всі необхідні аналізи, а також пояснити, чому немає цих документів.

«Як це все відбуватиметься на практиці – інше питання. Неодноразово ми чули від громадян, що медогляди проходять дуже формально. У будь-якому випадку має бути перевірка у профільних фахівців. Перелік фахівців є у відповідному наказі Міноборони Про військово-лікарську експертизу у ЗСУ», – сказав експерт.

За його словами, якщо не було огляду фахівців, не було здано аналізів, не зроблено флюорографію, такі результати медкомісії можна буде оскаржити як у військово-лікарській комісії вищого рівня, так і в суді.

Проте виникає проблема й у разі.

«На період оскарження висновок ВЛК не припиняє своєї дії. Громадянина можуть мобілізувати, а розгляд скарги ще не розпочати», — додав адвокат.

Джерело

Читайте также  Мобілізація в Україні: що робити студенту, якщо він отримав повістку

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *