ЗДОРОВ’Я

Миколаїв очікує хвиля захворюваності на туберкульоз, — міськздоров’я

У Миколаєві на фоні війни погіршилася ситуація із захворюваністю на туберкульоз. Про це в ефірі телеканалу «МАРТ» розповіла начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

Цьому, зокрема, сприяє ситуація в країні, адже багато людей вимушені залишити свої домівки та жити в непристосованих умовах:

«Нас очікує хвиля захворюваності на туберкульоз, яка вже сьогодні набирає обертів. Цього року по Миколаєву зареєстровано 7 випадків захворюваності у дітей до 18 років. Абсолютно нормальні та соціально благополучні родини, але, на жаль, реєструємо випадки туберкульозу».

Минулого року, уточнює Шамрай, не було випадків захворювання на туберкульоз у дітей. Це пов’язують з тим, що діти, в більшості, виїхали за межі міста. Зараз же сім’ї з дітьми повертаються до Миколаєва, проходять обстеження в сімейних лікарів, які реєструють хворобу.

Підвищується рівень захворюваності на туберкульоз і серед дорослих.

«Користуючись нагодою, хочу звернутися до миколаївців. У нас є діагностичне обладнання, працює Центр соціально значущих хвороб, в якому багато пацієнтів проходять амбулаторне лікування вперше діагностованого туберкульозу. Сьогодні вимоги до наших закладів – щоб 65% пацієнтів починали та закінчували лікування амбулаторно. Це можна зробити тоді, коли захворювання виявляється на початковій стадії, коли пацієнт відповідально відноситься до свого стану, до лікування. На жаль, у нас в багатьох людей захворювання виявляють уже в тяжкій формі, що не дає їм змоги лікуватись амбулаторно», — повідомила начальниця управління.

Ірина Шамрай зазначає, що лікарні міста забезпечені всіма необхідними препаратами, які пацієнти отримують безкоштовно. Але, щоб точно виключити у себе туберкульоз, радять звернутися до сімейного лікаря та пройти обстеження. Якщо є симптоми: кашель, що тримається більше двох тижнів, довготривалі болі в суглобах, лікар має направити пацієнта на дообстеження.

Читайте также  В Украине по состоянию на 10:00 24 марта 84 случая коронавирусной болезни

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *