Миколаїв бере участь у міжнародному проекті з відновлення українських міст

У вересні UNECE запросила міжнародних архітекторів, щоб допомогти міській владі Миколаєва розробити перспективний генеральний план міста. Координує цю роботу глобальна дизайнерська та архітектурна компанія «One Works». Фахівці та громадські організації міста беруть участь у підготовці нового генерального плану.

Про це розповів заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков, Суспільне.

За словами Віталія Лукова, іноземні фахівці мають зробити аналіз міста Миколаєва в архітектурному та економічному напрямі, створити рекомендаційний план. На основі цих документів працюватимуть над створенням нового генерального плану.

«І нарешті – готовий проект під інвестора. Станом на 11 листопада триває пошук грошей і з нашого боку, і з боку UNECE. Наприклад, на Харків є вже гроші на весь генеральний план», – сказав Віталій Луков.

Громадське обговорення, питання активності громадянського суспільства, його залучення, сказав заступник мера, для європейських партнерів є дуже важливим.

«Ми зараз (станом на 11 листопада – ред.) і виходимо на публічні обговорення. Для нас це обов’язок – робити це максимально публічно», – розповів Віталій Луков.

10 листопада у онлайн-форматі відбулася відеоконференція під назвою «Майстер-план для Миколаєва». Від імені міста виступав заступник директора департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради Євген Поляков. З боку європейців брали участь фахівці UNECE та архітектурної компанії «One Works».

«Архітектори вивчають матеріали, як ми жили до цього, яка економічна складова міста, щоб з’ясувати економічну інтеграцію нашого міста на ринок Євросоюзу: що ми можемо запропонувати. Відбувається аналіз територій, на яких буде зроблено концептуальні рішення», — сказав Євген Поляков.

Голова Експертно-громадської ради виконкому Миколаївської міської ради Артем Ващиленко розповів, що Миколаїв має низку своїх особливостей, які мають бути враховані у новому генеральному плані.

Читайте также  Жители нескольких киевских многоэтажек вышли на балконы и хором спели песню. ВИДЕО

«Наприклад, повний облік у цьому проекті концепції розвитку річок та маломірного судноплавства з фокусом на повноцінний розвиток прибережних територій, на формування сприятливих умов для розвитку яхтингу, сервіс маломірного флоту та подібних індустрій», — сказав Артем Ващиленко.

Джерело

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *