СУСПІЛЬСТВО

Миколаївський льотчик направив підбитий літак на колону ворога: просять присвоїти звання Героя

Президента просять присвоїти звання Героя України (посмертно) військовому льотчику-штурмовику, командиру авіаційної ескадрильї 299-ї бригади тактичної авіації імені генерал-лейтенанта Василя Никифорова підполковнику Олександру Олександровичу Жиброву.

Відповідну петицію розміщено на сайті президента.

У ніч з 23 на 24 лютого 2022 року Олександр перебував на бойовому чергуванні і одним із перших став на захист України. З перших хвилин повномасштабного вторгнення російських оккупантів він вивів ескадрилью з-під удару на певний оперативний аеродром. Після того, як вся техніка була перебазована, організував підготовку до ведення бойових дій і прийняв рішення на виконання бойових вильотів з метою знищення ворожих колон, що рухалися з Криму.

Пара літаків підполковника Жиброва  була однією з перших в Україні, яка відлетіла на пошук і знищення колон супротивника в якості в якості ведучого групи.

Виявивши колону противника на дозаправці, прийняв рішення на атаку з першого заходу, що дало змогу знищити значну частину техніки противника. На виході з атаки помітив велику кількість інженерної техніки для створення переправ та миттєво прийняв рішення на виконання другої атаки, так як розумів, що переправи забезпечать форсування противником Дніпра. Під час виконання другої атаки літак ведучого пари був підбитий ворожим ППО, але Олександр Жибров все ж виконав атаку і, зрозумівши, що літак практично некерований, направив його на залишок колони, після чого спробував катапультуватися. На превеликий жаль, висоти було недостатньо для безпечного катапультування і  підполковник загинув смертю Героя.

Олександра було тимчасово поховано у м. Чаплинка Херсонської області. Повернути тіло командира вдалося лише наприкінці грудня 2022 року.

Джерело

Читайте также  Министерство инфраструктуры готовит масштабный проект «Работай в Украине»

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *