СУСПІЛЬСТВО

Львівські студенти вимагають звільнення Фаріон: подробиці

Скандал навколо екс-нардепа Ірини Фаріон набирає все більших масштабів.

Так, студенти Національного університету «Львівська політехніка» вимагають негайно звільнити Ірину Фаріон. Відповідні оголошення вони розмістили у навчальному закладі.

Про це повідомляє «Четверта студія».

На сайті НУ «ЛП» з’явився офіційний коментар щодо інтерв’ю Ірини Фаріон журналістці Яніні Соколовій. Зазначається, що «Львівська політехніка» від початку російської агресії в Україні 2014 року активно допомагає українським воїнам, які борються проти ворога і обстоюють наше право на незалежність і цілісність нашої держави. Йдеться про інтелектуальні ресурси, наукові розробки, волонтерство тощо. У лавах українських захисників воюють представники навчального закладу – студенти, викладачі, працівники, випускники.

«Беззаперечно, кожен воїн, який боронить нашу землю і наш народ, незалежно від віросповідання чи мови спілкування, заслуговує найвищої поваги і вдячності. І це – непорушна позиція нашого університету», – наголосили в НУ «ЛП».

У політехніці діє кодекс корпоративної культури, додається у повідомленні, який визначає моральні принципи, правила та норми спілкування і поведінки учасників академічної спільноти нашого університету. Проте обурливі висловлювання Фаріон навчальний заклад прокоментував доволі стримано.

«Львівська політехніка не несе відповідальності за висловлювання працівників та студентів поза університетом», – підсумували в Національному університеті «Львівська політехніка».

Вчора, 6 листопада, український мовознавець, доктор філологічних наук та народний депутат 7-го скликання Ірина Фаріон заявила, що не вважає українцями військових, які спілкуються російською мовою. Зокрема, вона зачепила бійців «Азова» та Третьої штурмової бригади. Її закиди викликали хвилю обурення у суспільстві.

Філологині різко відповів екскомандир полку «Азов», заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін, пославши її у напрямку російського корабля.

Пізніше заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки нардеп Єгор Чернєв звернувся до СБУ з проханням перевірити заяву Фаріон. Він вважає, що своїми словами вона фактично прирівняла українських захисників до російських загарбників.

Читайте также  Владельцы киевского кафе попросят гостей подписать заявление о свободе выбора из-за обязательной вакцинации

Заклик правоохоронців звернути увагу на діяльність Фаріон підтримав і омбудсман Дмитро Лубінець.

Ще один боєць Збройних сил звернувся до мовознавиці. Він запропонував Фаріон йти самій воювати проти окупантів, якщо вона не цінує роботу військових через те, що вони спілкуються російською.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *