СУСПІЛЬСТВО

Крига скресла. Денис ВолодимировичКравченко зареєстрован керівником Южноукраїнської територіальної громади.

9 листопада поставлено крапку у більш як двомісячній історії – у державному реєстрі юридичних осіб Дениса Володимировича Кравченка зареєстровано керівником Южноукраїнської територіальної громади. Нарешті виконано рішення, ухвалене на 39-ій сесії Южноукраїнської міської ради, скликаній депутатською більшістю ще 5 вересня цього року. Попри перешкоджання попереднього секретаря міськради Олександра Акуленка та деяких представників виконавчої влади, волю депутатської більшості представницького органу Южноукраїнської громади виконано.

Від 37-ої сесії міськради VIII скликання, яка була запланована на 27 квітня та була завершена лише 22 серпня, та ще більше двох місяціі потому міська рада повноцінно не функціонувала. У квітні, депутати не змогли узгодити навіть порядок денний. Пленарне засідання продовжили 11 травня. Й тоді розглянули лише важливі питання щодо бюджету, допомоги ЗСУ, внесення змін в Положення про почесного громадянина та ін. Проте 37-й сесію так і не було завершено. Закрити її можна лише після розгляду всіх питань порядку денного, а три все ж залишились незаслуханими. Секретар міськради Олександр Акуленко пішов на лікарняний, продовження пленарного засідання не призначалося кілька місяців.

Згідно з регламентом Южноукраїнської міської ради, сесії мають скликатися щомісяця, зазвичай в останній четвер. Скликати сесію та призначати її за відсутності міського голови, а в Южноукраїнську його повноваження були припинені ще рік тому, в червні 2022-го,  може секретар міської ради. Проте передбачена процедура й на випадок його відсутності.

Законом України «Про місцеве самоврядування», зокрема частиною 7 статті 46, передбачений порядок дій у таких складних випадках – сесія може бути скликана або продовжена  пропозицією не менше однієї третини від загального складу відповідної ради (у випадку Южноукраїнська — дванадцятьма).

Читайте также  Кількість ліквідованих окупантів наблизилась до 218 тисяч, - Генштаб

1 червня 14 з 34 депутатів міськради звернулися до першого заступника міського голови Олексія Майбороди з пропозиціями «негайно забезпечити продовження 37-ї сесії та скликати 38-у сесію». Та ні оголошення про скликання сесії, ні офіційної відповіді на звернення депутатів не дочекалися. Неодноразові спроби змусити секретаря міськради скликати сесію залишилися безрезультатними.

Чотиримісячна перерва у роботі депутатського корпусу припинилася та одразу продовжилася  22 серпня, нарешті закрили 37 сесію та провели позачергову 38-му. Проте частину питань депутати обговорювали вже без секретаря, оскільки попри протести депутатів він закрив сесію і залишив залу засідань.

Питання не були вичерпані і от 4 вересня депутати отримали підписане секретарем Олександром Акуленком розпорядження про скликання позачергової, 39-ї сесії ради 5 вересня. Воно було доведено до відома депутатів і населення не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання (16.00), місця проведення та питань, які передбачалося внести на розгляд ради. Серед них були звіти заступників міського голови, питання внесення змін до структури та чисельності виконавчих органів Южноукраїнської міської ради.

У визначений час сесійна зала, де мала зібратися сесія, була зачинена. Секретар міськради видав нове розпорядження про відміну почергової сесії, порушивши терміни та норми Регламенту.

Це вкрай обурило більшість депутатів місцевої ради. Скориставшись своїм Конституційним правом, нормами Регламенту місцевої ради, 21 депутат зареєструвався на позачергову 39 сесію. Згідно зі статтею 2 Регламенту Южноукраїнської міської ради VІІІ скликання (в новій редакції) рада проводить засідання у залі пленарних засідань ради або в іншому місці у разі необхідності. Відповідно до ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» у випадку, якщо сесія скликається за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу ради, сесію відкриває за дорученням групи депутатів, з ініціативи якої скликана сесія, один з депутатів, що входить до її складу, а веде за рішенням ради — один з депутатів. Пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради (18). Депутатська більшість провела пленарне засідання 39 сесії з дотриманням всіх норм Регламенту та згідно з нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Читайте также  В Первомайске швейная фабрика начала шить маски для людей

На засіданні було припинено повноваження секретаря міської ради Олександра Акуленка, натомість було обрано Дениса Кравченка. Проєкти цих рішень було опубліковано в газеті «Контакт» ще 25 травня 2023 року. Тоді були  оприлюднені одразу 5 проєктів рішень: про дострокове припинення повноважень заступників міського голови Олексія Майбороди, Сергія Горностая, Марії Дроздової, секретаря міськради Олександра Акуленка та обрання нового секретаря.

Відповідний пакет документів, передбачений законодавством, було оформлено и подано на реєстрацію. Проте вона не відбулася. 8 вересня 2023 року в єдиному державному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано колективну заяву депутатів Южноукраїнської міської ради 8 скликання щодо факту викрадення журналу реєстрації рішень Южноукраїнської міської ради та печатки. Спроби зареєструватися у Южноукраїнському центрі надання адміністративних послуг теж не вдалися.

Важливість реєстрації рішення міської ради про обрання Дениса Кравченка та реєстрації його керівником територіальної громади міста неможливо переоцінити. Колапс у міській владі нарешті має припинитися. Відтепер є кому скликати сесії, тож депутати зможуть розглянути питання, які накопичилися за півроку, коли через бездіяльність Олександра Акуленка роботу представницького органу було паралізовано. Нагальні питання  щодо виділення допомоги збройним силам, виділення матеріальної допомоги нужденним  мають всі шанси бути розглянутими.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *