ЗСУ могли вперше збити російську гіперзвукову ракету «Кинджал», — Defense Express

Уночі 4 травня Збройні Сили України могли вперше збити російську гіперзвукову ракету Х-47 «Кинджал» в небі над Києвом.

Про це повідомляє Defense Express.

Журналісти припускають, що таку балістичну мету, ймовірно, збили з ППО Patriot. Видання отримало фотографії уламків, а саме носового обтічника зі слідами ураження ракети Х-47 «Кинджал», якою росіяни намагалися вразити Київ 4 травня.

ЗСУ могли вперше збити російську гіперзвукову ракету «Кинджал», - Defense Express

Судячи з фото, уламки без бойової частини впали на стадіоні в межах Києва. На одному з фото – носовий обтічник, максимально схожий на той, який використовують саме в ракеті Х-47 «Кинджал» зі складною формою різких переходів діаметра.

Зазначається, що Х-22 має іншу носову частину з овальними переходами. Обтічник збитої ракети відрізняється і від балістичної ракети ОТРК «Іскандер», який є більш товстим.

ЗСУ могли вперше збити російську гіперзвукову ракету «Кинджал», - Defense Express

На уламку видно, що він отримав ураження з пробиттям, що дозволяє оцінити товщину матеріалу, необхідного для того, щоб витримати високу температуру при розгоні до гіперзвукової швидкості. Це також вказує на те, що перехоплення було досить ефективним – зі знищенням бойової частини ще в повітрі.

Defense Express також повідомляє, що хоча «Кинджал» розганяється до гіперзвукових швидкостей за рахунок прискорювача, він не може підтримувати таку швидкість постійно. Вже на термінальній ділянці, тобто під час атаки, ракета заходить на мету по балістичній траєкторії та має хоч і високу, але не гіперзвукову швидкість.

Джерело

 

Читайте также  В Украине вырос уровень безработицы, — Госстат

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *