ПОЛІТИКА

Захід обговорює з Україною можливі переговори з РФ, — NBC

Офіційні особи США та Європи обговорюють з українською владою можливі мирні переговори з Росією.

Про це повідомив телеканал  NBC News  із посиланням на неназваних американських чиновників.

Зазначається, що під час розмов йшлося, зокрема, про те, від чого Україні, можливо, доведеться відмовитися, щоб досягти угоди.

Одне з таких делікатних обговорень відбулося минулого місяця на засіданні Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн, повідомили співрозмовники каналу.

Вони додали, що бесіди відображають військову динаміку на фронті в Україні та політичну ситуацію у США та Європі.

«Обговорення почалися на тлі занепокоєння американських та європейських офіційних осіб з приводу того, що війна зайшла в глухий кут, і про здатність продовжувати надавати допомогу Україні. Представники адміністрації (президента США Джо) Байдена також стурбовані тим, що в України закінчуються сили, на той час як Росія має, начебто, нескінченні запаси», — заявили чиновники.

За словами офіційних осіб, уряд США стурбований тим, наскільки менше уваги громадськості привернула війна в Україні після початку війни Ізраїлю та ХАМАС майже місяць тому. Чиновники побоюються, що ця зміна може ускладнити отримання додаткової допомоги Києву.

Чиновники також зазначили, що Україна, ймовірно, матиме час до кінця року або трохи більше, перш ніж розпочнуться більш термінові дискусії про мирні переговори. «Стимулом» для президента України Володимира Зеленського розглянути діалог із Кремлем можуть стати «деякі гарантії безпеки» з боку НАТО, навіть якщо Київ формально не стане частиною альянсу.

Водночас адміністрація Байдена не має жодних ознак того, що президент Росії Володимир Путін готовий до діалогу з Україною.

За словами співрозмовників NBC, російський лідер все ще вважає, що може «перечекати Захід», або продовжувати воювати, поки США та їхні союзники не втратять внутрішню підтримку фінансування України, або поки що постачання Києву зброї та боєприпасів не стануть надто дорогими.

Читайте также  У Росії затримали терориста Гіркіна

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *