ПОЛІТИКА

Залужного визнано ВЛК непридатним до військової служби і він подав рапорт про звільнення з армії, — ЗМІ

Екс-головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний взимку пройшов ВЛК, де його визнали непридатним для служби в армії. Він також у лютому написав рапорт про звільнення з військової служби.

Про це повідомляють джерела ZN.UA.

Після звільнення зі своєї посади рішенням президента Залужний був виведений у розпорядження міністра оборони. Якоїсь значимої військової посади, адекватної рівню підготовки і досвіду Залужного, міністр оборони Умеров не запропонував, як не запропонував її раніше і президент Зеленський.

За цих умов, генерал Залужний прийняв рішення звільнитися з військової служби, щоб мати можливість і право зайнятися іншою справою. Чи підписав рапорт міністр оборони після оголошення президентом наміру направити Валерія Залужного послом у Лондон — редакції невідомо.

Кількотижнева затримка з рішенням питання повʼязана була з тим, що після прийняття закону з новим переліком військових звань не була завершена відповідна зміна нормативної бази, зокрема в указах президента; відтак юридично немає чіткої ясності, хто має звільняти Залужного в званні Генерала з військової служби — міністр оборони своїм наказом, чи президент своїм указом, як раніше звільняли Генералів армії України.

З одного боку, відхід колишнього досвідченого головнокомандувача ЗСУ з військової служби під час війни, до того ж на вкрай напруженому її етапі, – річ несвоєчасна. З іншого боку, перебувати в розпорядженні міністра оборони, без належної ділянки відповідальності й впливу на ситуацію в армії — теж не має сенсу.

Згідно з чинним законодавством, після двох місяців перебування у розпорядженні міністра військовослужбовцеві припиняється виплата грошового забезпечення, крім окладу за військовим званням. Для генерала Залужного, який має найвище військове звання, це складає 1762 гривні на місяць.

Джерело

Читайте также  В уряді Британії будуть готуватися до сценарію несподіваного розпаду РФ, – ЗМІ

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *