Жителі звільненої Снігурівки розповіли про знущання (відео)

Снігурівка — останній великий населений пункт Миколаївської області, який був під російською окупацією. 10 листопада над містом було піднято український прапор.

Місцеві кажуть, що перед тим як залишити місто, росіяни грабували будинки та мінували об’єкти. Тому там уже кілька днів працюють сапери, а в’їзд до Снігурівки досі залишається обмеженим.

У Снігурівці через окупантів тривалий час не було ні світла, ні води. В даний час там відновлюється водо- та електропостачання, а також мобільний зв’язок. Навіть найскромнішу гуманітарну допомогу багато хто приймає зі сльозами горя на очах.

Чоловікам же окупанти влаштували справжній терор — багатьох вивозили на допити. Одному з неугодних облили голову одеколоном та підпалили, після чого на голові у нього залишились опіки. Іншому у двір прилетіла міна, внаслідок чого вибухнули газові балони — подвір’я розвернуто.

– Зупинили на блокпосту. Сказали, що треба провести оперативні заходи у будинку. Коли знайшли те, що їм сподобалося, одразу я став коригувальником, а син став служити у ЗСУ, — розповів місцевий мешканець. —У мене син до війни хотів зробити дрон та виписував запчастини по інтернету. Вдома залишилися акумулятори. Потім почалася «веселість». Запитували, у кого дрони, чи вмію я користуватися дроном. Трохи повозили. Потім у якомусь підвалі попрацювали дуже жорстко. Найстрашніше, коли не знаєш — чи то з тобою просто прийшли поговорити, чи бити зараз будуть. Зрештою запропонували, щоб я з ними співпрацював, зливав, доставляв інформацію. Я відмовився. Їм це не сподобалося. Мене відправили до Херсона, до СІЗО… Потім з’ясувалося, що ніякий я не коригувальник. Посадили до машини, викинули біля «Фабрики». Сказали: Ти на Бериславському шосе. Додому дістанешся».

– Вибирали самотніх чоловіків. Приходили додому, брали те, що їм треба. І потім робили з них ворогів, корегувальників. Зрозуміло, що після такого ти не підеш. Я думаю, що це був звичайний грабіж, – розповів Олександр.

Про те, як поводилися окупанти з місцевими жителями, журналісти «Громадського» розповіли в репортажі.

Читайте также  Скандального Свинарчука-Гладковского задержали при попытке покинуть Украину

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *