Естонія планує першою в Європі передати Україні заморожені активи РФ

В Естонії знову повернулися до використання заморожених російських активів для допомоги Україні. Одразу два міністерства працюють над підготовкою юридичних підстав для цього кроку.

Про це повідомила естонська громадська телерадіокомпанія  ERR . Зазначається, що минулого четверга, 29 грудня, кабінет міністрів Естонії поставив перед відомствами завдання опрацювати правовий бік конфіскації заморожених російських активів.

За словами естонського міністра закордонних справ Урмаса Рейнсалу, метою заморожування російських активів має бути подальше використання їх для відновлення України.

«Заморозка означає, що майно, скажімо так, стоїть. Образно кажучи, знаходиться у виваженому стані. Мета має бути в тому, щоб цей великий ресурс направити на відновлення, на підтримку України»,  — пояснив він.

Рейнсал упевнений, що створення правових умов для цього рішення є необхідним і воно стане важливим прецедентом.

«У перспективі це суттєво послабить Росію, залякує агресора. Отже, політичне обґрунтування для нього є. Щодо пошуку юридичного обґрунтування, то зараз у Європі правило, що відчуження майна можливе, якщо є конкретне рішення суду. Зокрема, наприклад, у разі кримінального. діловодства – конфіскація», – наголосив глава МЗС.

Джерело

 

Читайте также  Минэкономики предлагает идентифицировать интернет-продавцов

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *