СУСПІЛЬСТВО

В Южноукраїнській міськраді змінився секретар — зареєструвати своє призначення Кравченко зміг з третьої спроби

Денису Кравченко з третьої спроби вдалося зареєструвати рішення про своє призначення секретарем Южноукраїнської міськради за ініціативою групи депутатів, що самі зібрали сесію.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Раніше повідомлялось, що 8 листопада Кравченко втретє спробував зареєструвати рішення про своє «призначення», цього разу у Коблево.

Він зазначив, що 9 листопада «вдалося поставити крапку» у питанні реєстрації рішення сесії міської ради про обрання його секретарем.

«Попри намагання деяких посадових осіб місцевого самоврядування перешкодити цьому, у державному реєстрі юридичних осіб мене зареєстровано керівником Южноукраїнської територіальної громади. Тож можу відзвітувати перед депутатською більшістю, що їхнє рішення, ухвалене на 39-ій сесії Южноукраїнської міської ради, скликаній 5 вересня цього року, виконано», — заявив він.

Денис Кравченко зазначив, що практично півроку робота міської ради була паралізована. Зокрема 37 сесія, яка була призначена на 27 квітня була завершена лише 22 серпня 2023 року. Офіційна причина – тривале перебування попереднього секретаря міської ради Олександра Акуленка на лікарняному.

«Та навіть під час коротких виходів пана Акуленка ми не побачили його бажання запустити роботу міського органу представницької влади. Звернення депутатів ігнорувалися. Весь цей час не ухвалювалися важливі для громади рішення, зокрема кошти бюджету не виділялися для допомоги ЗСУ. Депутатська більшість неодноразово намагалася змінити ситуацію, використовуючи усі можливості передбачені законом. 22 серпня, почалася нова хвиля стримування Олександром Акуленком спроб депутатів розглянути нагальні питання. Після зухвалої відміни розпорядження про скликання сесії 5 вересня, ми скористалися своїм конституційним правом провести сесію без участі Олександра Акуленка», — додав він.

Новий секретр Южноукраїнської міськради зазначив, що рішення про обрання його секретарем є абсолютно законним, адже пленарне засідання ради відкривається і проводиться, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів від загального складу ради (18), а у засіданні 5 вересня взяли участь 21 депутати. Тому депутатська більшість провела пленарне засідання 39 сесії з дотриманням всіх норм Регламенту та згідно з нормами Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

«На засіданні було припинено повноваження секретаря міської ради Олександра Акуленка, іншим рішенням ці обов’язки було покладено на мене. Відповідний пакет документів, передбачений законодавством, було оформлено і подано на реєстрацію. Проте вона не відбулася. 8 вересня 2023 року в єдиному державному реєстрі досудових розслідувань було зареєстровано колективну заяву депутатів Южноукраїнської міської ради 8 скликання щодо факту викрадення журналу реєстрації рішень Южноукраїнської міської ради та печатки. Спроби зареєструватися у міському центрі надання адміністративних послуг теж не вдалися. Лише чергова спроба стала вдалою», — зазначив він.

Він пообіцяв виправдати довіру депутатів та припинити колапс у міськраді, зокрема, вирішивши питання, які не розглядались півроку.

«Думаю, кожен мешканець громади розуміє важливість цієї події. Намагатимуся виправдати довіру депутатів і буду робити усе, що від мене залежить, аби колапс у міській владі нарешті має припинитися. Відтепер є кому скликати сесії, тож депутати зможуть розглянути нагальні питання, які накопичилися за півроку, коли через бездіяльність Олександра Акуленка роботу представницького органу було паралізовано. Насамперед це виділення допомоги збройним силам та матеріальної допомоги нужденним, мешканцям міста, які потребують дороговартісного лікування. Закликаю всіх незалежно від політичної орієнтації у цей складний для країни час консолідуватися для вирішення проблем нашої громади», — резюмував Денис Кравченко.

Відзначимо, що слова Кравченко підтверджують і зміни у реєстрі.

Читайте также  Языковой омбудсмен рассказал, кто должен будет с января сдавать экзамен по украинскому языку

При цьому, вже екс-секретар Южноукраїнської міськради Олександр Акуленко на офіційній сторінці мерії заявив, що Денис Кравченко порушив Кримінальний кодекс, адже подав на реєстрацію сфальсифіковані документи.

«З відкритої інформації в Реєстрі мені стало відомо, що попередні дві спроби державним реєстратором були відхилені через ряд порушень на етапі подачі документів, а також їх фальсифікації. Вчора Денис Кравченко втретє грубо порушив норми Кримінального кодексу України та подав сфальсифіковані документи, завіривши їх підробленою печаткою. Щодо цього злочину я вже дав доручення готувати заяву до правоохоронних органів», — заявив він.

Він пояснив, що «рішення» Южноукраїнської міської ради 39 сесії 8 скликання «Про дострокове припинення повноважень секретаря Южноукраїнської міської ради VII скилання Акуленко О.А. та документ під назвою рішення Южноукраїнської міської ради 39 сесії 8 скликання «Про обрання секретаря Южноукраїнської міської ради», на які посилається Денис Кравченко, не відповідають вимогам Регламенту та Закону № 280/97-ВР. Однак, всупереч цьому «державний реєстратор здійснив реєстрацію Дениса Кравченка».

«Закликаю всіх ігнорувати цей факт, оскільки він буде оскаржений в Мін’юсті та надалі ці зміни будуть скасовані, а винні особи — понесуть покарання згідно з чинним Законодавством. Керуючись частиною 2 статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців», повідомляю, що зміни, внесенні до Єдиного державного реєстру є недостовірними», — резюмував Олександр Акуленко.

Денис Кравченко прокоментував звинувачення Акуленко.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *