В Україні пенсіонерам з 1 квітня перерахують виплати: кого це стосується

З 1 квітня українським пенсіонерам, які продовжують працювати та збільшують таким чином страховий стаж, перераховуватимуть розмір виплат. Зміни матимуть індивідуальний характер, а виплати враховуватимуть кілька параметрів.

Про це  повідомили  у Мінсоцполітики.

Там зазначили, що йдеться про:

  • набутий стаж;
  • Розмір офіційної зарплати.

«Обсяг виплат пенсіонерам, які продовжують працювати, розраховується шляхом множення середньої зарплати, страхового стажу та індивідуального коефіцієнта заробітку. Для перерахунку спеціально звертатися до Пенсійного фонду не потрібно, його буде зроблено автоматично», – пояснили суть підвищення фахівця.

Дізнатися, наскільки збільшиться пенсія у межах квітневого перерахунку можна самостійно. Для цього на порталі електронних послуг Пенсійного фонду потрібно:

  • авторизуватися в персональному кабінеті за допомогою кваліфікованого електронного підпису або ID-банкінгу,
  • перевірити інформацію про перерахунок у розділі «Моя пенсія».

Правила індексації пенсій переписали. Водночас в Україні за індексації пенсій у 2023 році вперше ввели обмеження на суму перерахунку. Ліміт було встановлено на рівні 1500 грн. Так, при пенсії вище 7600 грн підвищення відбудеться саме на 1500 грн, а не на 19,7% від розміру виплати (як тим, у кого вона нижча за цей рівень).

За словами заступника міністра соцполітики Дарії Марчак, таке рішення може стати основою для майбутнього перегляду формули індексації. Адже ліміт встановили, щоби знизити розрив у сумах виплат.

Марчак наголосила, що це обмеження є «механізмом балансування». І може забезпечити рівномірне збільшення виплат.

В Україні учасники бойових дій на пенсії мають право на доплату у розмірі 523,25 грн. При цьому загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим за 4395,3 грн (210% прожиткового мінімуму).

Раніше було названо середній розмір пенсії після індексації .

Також повідомлялося, що  пенсіонери зможуть отримувати на 50% більше : у ПФУ назвали «щасливчиків».

 

Читайте также  В Україні формуються перші у світі ударні роти БПЛА

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *